Sociálne siete

Ďalšia falošná súťaž o LIDL obálky s výhrami, avšak podvodná foto i súťaž

Ohodnoťte článok

Ako veľmi musí byť súťaž absurdná, aby ľudia spozorneli? Na Facebooku sa objavil ďalší falošný LIDL. Tentoraz LIDL Slovenska. Stránka, ktorá vznikla dnes, už strihla nalákať takmer dve stovky obetí. Pozorný čitateľ Michal si všimol podvodnú stránku v zárodku. Absurdný privitivizmus však na tejto súťaži vidia len tí pozornejší. Ľudia s menšími skúsenosťami uveria, že im LIDL chce venovať len tak obálky vypísané rukou. Na podvodnom súťažnom príspevku je totiž niekoľko obálok, ktoré majú zachytávať balíčky s cenami.

Podvodná LIDL súťaž totiž uvádza:

Gratulujeme predchádzajúcemu víťazovi. náš obchod dnes prerozdeľuje darčeky.❗
inzercia:
✔️ Vyberte si šťastné číslo obálky, iba 8 obálok obsahujúcich peňažné ceny z nášho obchodu dostane 2 000 – 7 000 eur. 💰
POZNÁMKA: Odpovedzte správne ..❗
💥 Výherca dostane správu od nášho tímu
Uzávierka súťaže je 19.5.2021 (ST) -18: 00.❗
LIDL obálky

Kde je problém?

 • Problém je v tom, že nejde o oficiálne stránky LIDLu. Ak splníte úlohu a vyberiete si číslo obálky, čuduj sa svete, vyhodnotenie súťaže prebieha nepochybne tak, že musíte zaregistrovať svoju kartu, aby vám prišla peňažná výhra. Peňažné výhry ale nemožno prevádzkovať len tak.
 • Ak už raz podvodník sľubuje obálku, tak by ju mal poslať a nie žiadať číslo karty, či číslo na mobil pre overenie SMS, ako zvykol donedávna.
 • Všimnite si tiež, že táto fotografia zachytáva perom vypísaného odosielateľa. Žiadna firma by niečo také nespravila. Hlavne odosielateľ nebude DEUTCHLAND. Poštová známka, ktorá je už nalepená, nepostačuje na poistenie v prípade, ak by vo vnútri bola naozaj nejaká cenná výhra. Ide pravdepodobne o nemeckú známku.
 • Celá fotografia zachytáva niečo celkom iné. Podvodník ju len zneužil, prerobil, dorobil veľmi neodborne logo LIDLu na miesta, kde by len ťažko niekto lepil nálepku v rôznych veľkostiach. Celé je to riadny nezmysel. Kým sme však dopísali tento názor, stúpol počet fanúšikov o 15 a počet komentárov o 25.

Odporúčanie:

Odporúčame nezakladať súťaže, ktoré by mohli akokoľvek zneužívať obchodnú značku, logo, či akýchkoľvek ochranný identifikačný prvok spoločnosti. Dochádza pritom k poškodeniu obchodného mena, dobrého mena, k zneužitiu loga, vytvoreniu nebezpečenstva zámeny a v rípade vypátrania si koledujete pravdepodobne o exemplárny trest. Podvodník, ktorý má na svedomí niektoré falošné súťaže z Facebooku pravdepodobne nemusí byť zo Slovenska.

Dôležitým odporúčaním je nezdieľať a nekomentovať každú blbosť a výzvu. Najmä overovať, či niečo také, ako súťaž LIDLu z neznámej stránky vôbec môže byť reálne. Nie, nie je.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Sociálne siete

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *