Sociálne siete

Pozor na facebook stránky Darujeme Ludom a podvodné súťaže

Pozor na facebook stránky Darujeme Ludom a podvodné súťaže
5 (100%) 1 hlas[ov]

Upozorňujeme pred veľmi čerstvou stránkou s názvom Darujeme Ludom, ktorá síce má pekný názov, ale to ešte nemaskuje podvodné súťaže, ktoré ihneď organizuje. Neznáma stránka je len ďalšou v poradí, ktorá absolútne vo všetkom vykazuje príznaky podvodnej stránky s podvodnými súťažami. Aká trúfalosť, že špekulant stojaci za touto ďalšou podvodnou špinou ihneď po vytvorení stránky organizuje súťaž o luxusnú práčku. Opäť snímka niekde z Googlu a on sám ani nedisponuje práčkou, jedine ak tou, čo majú jeho rodičia v kúpeľni. Priatelia, opäť ani v tomto prípade a ani v žiadnom inom prípade s podobnou súťažou….

Darujme Ludom podvodná súťaž

inzercia:

Stránky Darujme Ludom vznili len nedávno. Nie preto, aby pomáhali ľuďom, aby darovali ľuďom, alebo aby robili radosť. Vznikli len preto, aby mohli lákať ľudí na názov stránok, ktoré ešte nie sú na HOAX.sk uvedené ako podvodné. Omyl. Nech sa páči. Oznamujeme, že tento pokus nevyšiel.

PLATOBNÚ KARTU NEDÁVAJTE Z RUKY, ANI ÚDAJE Z NEJ

Za žiadnych okolností organizátorovi tejto podvodnej súťaže a ani nikomu inému neodovzdávajte čísla z vašej platobnej karty. Finta, ktorou sa podvodník dostane ku všetkým vašim peniazom je jednoduchá, no zároveň veľmi trúfalá. Perfektný článok venovaný platobnej karte odporúčame všetkým, čo dostal žiadosť organizátora, aby poslal údaje zo svojej karty. ČLÁNOK: https://zn.sk/platobna-karta-nesmie-opustit-ruku/

Upozornenie:

Upozorňujeme, pokiaľ stránky stihli “vyžrebovať” výhercov nejakej súťaže, či dokonca tej aktuálnej, aby neposielali žiadne SMS, veď každý čitateľ si azda nájde u nás články venované rovnakým podvodom z marca a apríla:

*na uvedených odkazoch je uvedené niekoľko faktov a vlastností, ktoré má každá podvodná súťaž. Neradi by sme sa opakovali. Preto prosíme každého nového návštevníka, ktorý má pochybnosti a rád by vedel viac, aby sa pozrel podrobnejšie na všetky predošlé témy. Rovnaký scenár, rovnaký autor a zrejme nie tak malý zisk, keďže sa oplatí naďalej to skúšať a ľudí okrádať… beztrestne aj naďalej.

Ďakujeme, Marcela, za správny tip.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Komentáre sú ukončené