Falošná Facebook súťaž o luxusný Mercedes na stránke Mercedes-AMG 2018

Falošná Facebook súťaž o luxusný Mercedes na stránke Mercedes-AMG 2018
5 (100%) 1 hlas[ov]

Znova neuveriteľný príbeh. Viac ako 17 tisíc ľudí uverilo ďalšej podvodnej Facebook súťaži o auto. Tentoraz dokonca 8x luxusný Mercedes AMG 2018 ako cena v podvodnej súťaži, ktorá nemá nič spoločné so značkou a súťažou ako takou vôbec nič. V pozadí stojí páchateľ, ktorý len zneužil značku, označenie modelu a fotografie potiahnuté z iných stránok. Samotný „organizátor“ tejto podvodnej súťaže nemá žiaden Mercedes a ani oprávnenie nakladať so značkou automobilky do marketingu. Súťaž nie je pravá, pretože jej organizátorom je človek, ktorý pravdepodobne nevlastní žiadne auto. Usudzujeme podľa toho, že tieto podvodné súťaže ľudí okrádajú už niekoľko mesiacov ľudí o drobné sumy.

Mercedes facebook podvodná súťaž

Upozorňujeme, že:

  • organizovanie podobných súťaží Facebook nepovoľuje
  • táto súťaž poškodzuje značku MERCEDES, zástupcov značky na Slovensku sme už informovali
  • stránky nemajú skutočnú históriu
  • nemajú webové stránky
  • neodkazujú na zodpovednú osobu, nemajú telefonický a iný kontakt
  • vytvárajú súťaž s pekne nalakovaným autom s mašľou – všetky fotografie sú kradnuté z iných snímkov na internete.
  • podvodník neuvádza žiadne podmienky, chýba nevyhnutný štatút súťaže
  • súťaž neuvádza informácie o hodnote ceny a podmienkach zdanenia výhry
  • celá súťaž je výplodom podvodníka, ktorý nedisponuje ničím k jej organizovaniu. Ide len o príspevok s pokradnutými fotografiami, no i to celkom postačí na to, aby sa dalo nachytať viac ako 17 000 ľudí.

Napriek tomu, že neexistuje vo svete žiadna podobná súťaž, ktorá by bola pravdivá. Napriek tomu, že sme tu už mali množstvo podobných súťaží, napríklad o BMW či iPhony. Napriek tomu, že súťaž nemá absolútne žiadne odkazy a spojitosti s oficiálnymi miestami. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o miesto, ktoré láka súťaživých ľudí, ako mnoho iných súťaží. Tie končia žrebovaním v ktorom je nápadne veľa výhercov, ktorí o sebe navzájom nevedia. Každý si myslí, že on je výherca a zaslepený oznamom o výhre si neuvedomuje, že potvrdzuje svojim mobilom presuny peňazí. Zdá sa to ako hlúposť, no napriek tomu tu máme mimoriadne veľký počet ľudí – obetí, ktoré prišli o svoje peniaze pri posledných súťažiach o exotické dovolenky, nábytok, záhradný nábytok, či drahú elektroniku.

INFO: Stránka vznikla 14. októbra 2018 a v plnej sile sa prejavuje až teraz.

Na súťaž nás medzi prvými upozornili Štefan a Mária. Ďakujeme.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.