HOAX

Emailom šíriace sa klamlivé varovanie pred číslom +420 477 100 111

Ohodnoťte článok

Už ste nás z piatich strán informovali o emaily, ktorý sa šíri medzi ľuďmi a rozposielajú si ho najmä milovníci preposielajúcich káuz a emailov. V tomto prípade presne nevieme, čo si presne myslieť o tejto popisovanej praktike. Email, ktorý si ľudia momentálne medzi sebou posielajú je upozornením na praktiku portálu http://www.bezreklamky.cz, ktorý má podľa textu ľudí kontaktovať cez telefónne číslo +420 477 100 111. Ak ste aj vy dostali tento email, zrejme vám ho poslal blízky priateľ v snahe vás upozorniť na problém a podvod. Nejde o automaticky rozposielaný email. Upozorňuje na nahrávanie vašich odpovedí pri malom prieskume, kde postačuje len vaše „ÁNO“ a „NIE“. Na druhý deň po krátkej telefonickej ankete má doraziť list s faktúrou na vyššiu čiastku v českých korunách. Pri reklamácií a žiadosti o odpoveď, vám pustia zostrihaný záznam s vašimi odpoveďami „ÁNO“ a „NIE“ na celkom iné otázky. Toto tvrdí email, ktorý sa momentálne šíri ako HOAX. Je však pravdivý?

Posielaný email:

A ja túto informáciu doplním upozornením na ďalšie **** zo servera www.bezreklamky.cz, ktorí náhodne volajú na rozne t.č. a najivní a doverčiví po zdvihnutí sa dozvedia, že sa s nimi chcú porozprávať a prosia ich o jednoduché odpovede na jednoduché otázky sposobom áno nie s tým, že hovor sa nahráva. Otázky sú typu: ste slobodný – ženatý ?, vedie okolo vášho domu cesta ?, máte deti ? a podobne …..

K Vašej hroze vám príde na druhý den po rozhovore doporučený list s faktúrou na
3.000,- Kč, ktorý nič netušiac preberiete. Po preštudovaní priloženej obchodnej “zmluvy” písanej klasicky blchovým písmom zistíte, že súhlasíte so zaslaním zálohovej faktúry predmetnej “spoločnosti” v uvedenej výške.
Po reklamácii v tejto spoločnosti Vám prehrajú zmanipulovaný rozhovor, kde s hrozou zistite, že ste sa telofonicky zaviazal k úhrade faktúry a zaslaniu obchodnej zmluvy dopisom.

Pri jednaní s právnikmi vám väčšina doporučí faktúru uhradiť a potom s neistým výsledkom vymáhať čiastku zpäť, čo vás bude stáť čas a peniaze. Majú to totiž perfektne ošetrené podla platnej legislativy a než sa nadejete už búchajú na Vaše dvere…

NA TO JE VELMI JEDNODUCHÝ RECEPT: CUDZIE A NEZNÁME ČÍSLA, KTORÉ NEMÁME V ADRESÁRI NÁŠHO TELEFONU NEBRAŤ A ROVNO ICH VYMAZAŤ. A POKIAL BY MI NIEKTO ZNÁMÝ VOLAL Z NOVÉHO ČÍSLA, TAK SA MUSÍ LÁSKAVO NAJSKOR IDENTIFIKOVAŤ. NAJLEPŠIE eSMSKOU. INAK MÁ DOTYČNÝ SMOLU… TAK POZOR NA HAJZLOV, KTORÝCH TENTO SVINSKÝ REŽIM PLODÍ …
Dnes som bol celý deň preč a po návrate domov som mal na mobile 8 neprijatých zmeškaných hovorov z čísla: 420 477 100 111

Pretože mi to začalo byť velmi podozrivéé, začal som pátrať po telefónnom čísle na internete a narazil som na diskusiu, kde sa ludia sťažujú, že im toto číslo volá pravidelne.
Ked telefon zdvihnú, hovor sa automaticky preruší, avšak vo vyučtovaní na konci mesiaca majú tzv. darcovské volání 1 min. za 100 Kč. Prosím, toto číslo si zapamätajte a ked sa Vám objaví na mobile, tak nezdvíhať !!!!! Sprosto a drzo vás okradnú. Počas doby, než som napísal tento mail, zvonil ešte dvakrát.

Doporučujem:
PREPOŠLITE DALŠÍM KAMARÁTOM A ZNÁMÝM !!!

Vyjadrenie HOAX.sk
Informácie o tomto čísle sú rozšírené na internete zväčša v menšom počte. Na českom portáli HOAX.cz sa objavilo vyjadrenie spoločnosti, ktorá je predmetom tohto emailu, kde vysvetľujú pohnútky jedného človeka. Toho aj na stránkach menujú a vysvetľujú, že jeho zámer poškodiť firmu Bezreklamky.cz sa mu daril vďaka niekoľkým krokom. Za všetkým má teda stáť jeden človek s partiou pomocníkov, ktorí rozposielali rôzne druhy emailov a vyžadovali od ľudí, aby ich preposielali ďalej. Email, ktorý prekročil hranice a bol preložený do slovenčiny, bol preložený výrazne zle a zrejme priamo z češtiny. Používa podobné spojenia ako iné ešte pred tým rozposielané hoaxy v ČR. Tie však píšu o spoplatnení hovoru. Spoplatnenie hovoru však nie je možné, pokiaľ vám priamo spoplatnená linka telefonuje a vy netelefonujete jej. To je nemožné ako v ČR, tak aj v SR. S najväčšou pravdepodobnosťou tak ide o podvod. K celej veci vyrobil portál Bezreklamky.cz video, na ktorom ironicky spomína 5 spôsobov, ako zničiť v ČR firmu, vytvorené z osobnej skúsenosti. Či je to pravda, naozaj nemáme ako posúdiť, pretože so žiadnou obeťou sa nám nadviazať kontakt nepodarilo.

Odporúčanie
Dovoľujeme si v každom prípade odporúčať nereagovať na žiadne neohlásené telemarketingové služby a prieskumy. Skúste sa z toho vyvliecť už v úvode, zažiadajte si informáciu, odkiaľ majú telefónne číslo a požadujte, aby sa hovor už nikdy neopakoval. Otázka zdroja čísla je pomerne dôležitá, keďže občas môžu mať číslo od vášho známeho. Takéto hovory ukončite, nezaväzujte sa k objednávke ani vzoriek, ani ničoho bezplatného. Taktiež nedovoľujte, aby bol hovor nahrávaný, keďže po pravde, nedivili by sme sa, keby prišiel niekto aj s nápadom strihať nahrávku.

V tomto konkrétnom prípade sa niekto na Slovensku zobudil trochu oneskorene. Kauza sa u susedov riešila pred dvoma rokmi. Dnes je to stará vec, bol to podľa niektorých zdrojov výmysel, ktorý mal poškodiť firmu zodpovednú za stránky bezreklamky cz.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

5 Comments

  1. No není to až tak úplně přesné – ta firma (Bezreklamky / UP Promotion je opravdu podvodná – to konstatovalo již několik pravomocných soudních rozsudků. Ten telefonát opravdu probíhá a skutečně je v něm mnoho balastu, který má za úkol odvést pozornost od skutečnosti, že je člověk vmanipulováván do uzavření smlouvy. Takže základ bych pojímal jako pravdivý – i když obsah toho telefonátu jak ho máte vy tady je hodně zkreslený.

  2. Ked par ludi dokaze ohovaranim znicit firmu, tak potom takisto par ludi moze firmu vyzdvihnut oslavnymi odami.
    Toto ubohe tvrdenie od podvodnej firmy bezreklamky je jednoducho vyvratitelne. Niekolko tisic ludi proste nemoze urobit tu istu chybu pri uzatvoreni zmluvy bez toho aby to nebolopriamo umyslom firmy tuto chybu vyvolat. Staci zavolat KOMUKOLVEK z ich udajnych zakaznikov a kazdy vam potvrdi, ze zmluvu uzatvoril v omyle respektive citi sa byt firmou podvedeny.

  3. Pod to ich video je zakazane pridavat komentare. Jedine komentare, ktore tam su, boli pridane priamo od bezreklamky. Jednoducha logika, vsetci co to komentovali dovtedy na youtube nekomentovali absolutne nic a CIROU nahodou nadabili na nejake nezaujimave video a okamzite citili potrebu zaregistrovat sa a pridat koment. :))))))

  4. Bezreklamky není žádný hoax, ale podvod. Firma se snaží uvést lidi v omyl a uzavírt s nimi smlouvy, které by jinak nikdy neuzavřeli, kdyby věděli, jaké jsou podmínky a o co jde.

  5. Do tretice
    Predpokladam, ze aj podvodna firma na Slovensku, co ma na svedomi podvodne stranky ohladom 60 eurovych faktur (basnici.sk, sale4u.sk atd) bude tvrdit, ze cely boj proti nim spiskal jeden clovek, ktory spojil vyse 30000 oklamanych spotrebitelov a ovplyvnil aj sud,ktory ich “zmluvy” oznacil za absolutne neplatne. :)))

Komentáre sú ukončené