Pozor na falošný antivírus v emailovej schránke, podvod smeruje na Google

Ohodnoťte článok

Ďalší podvodný mail, ktorý sa podobá na tisícky ostatných, no je dobré o ňom hovoriť ako o hrozbe a nie reálnom varovaní pred reálnou hrozbou. Email s podpisom Webmail Helpdesk Support a s rôznymi odosielateľmi sa tvári ako pomocný email nejakej antivírusovej služby, ktorá môže pre niekoho vyzerať ako súčasť jeho emailovej schránky. Dokonca sa v emailových schránkach objavuje opakovane, ako sa objavujú niektoré reálne varovania, skôr však v prípade preplnenosti schránky adresáta a podobne. Tento email varuje pred „nájdeným vírusom vo vašom emailovom účte, ktorý môže zmazať vaše emaily. Pre vymazanie vírusu je nutné kliknúť na odkaz v emaily.“ Ide však o podvodný pishing, neoprávnené získavanie údajov. Odkaz smeruje na Google.com do sekcie dokumentov, kde sa nachádza externý formulár.

Varovanie pred vírusom

Google v tomto prípade zneužitý
Google je v tomto prípade nevinne. Vďaka jeho službe, v ktorej je možné vytvárať formuláre, si podvodník vytvoril štyri políčka s potvrdením. Primárne je táto služba využívaná pre rôzne dotazníky študentov a firiem. Tento podvodník vytvoril štyri políčka, ktoré sa podobajú na prihlasovací formulár. Dôvera v značku Google.com môže presvedčiť obeť v dôveru aj u tohto formuláru. V domnienke, že ide o reálnu pomoc môžu obete zadať do formuláru svoje údaje. Formulár sa odosiela aj s vašimi údajmi neznámemu človeku. Ten s nimi môže narábať rôzne.

Podoba emailu je uvedená nižšie. Link je stále platný, avšak skúste ho využiť na zadanie vymyslených údajov. Zámerne na zdržanie podvodníka. Pokiaľ si nechutne vystrelil on z vás, čo tak si vystreliť z neho?

Strong virus has been detected in your email account, which might make you lose your email account if not deleted. Use the below web link to Delete the virus in your email account:

Click link below:
https://docs.google.com/forms/d/1AuwnzGFTB5mTL47G7J8Psid34XfBtJp-eEp0T9nYp1w/viewform

Thank you for using our email.
Copyright ©2013 Email Helpdesk Centre

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: admin

1 Comment

  1. Je toho všade plno a už sa ma pár ľudí na to pýtalo. Zatiaľ nepoznám nikoho, kto by si klikol a vyplnil údaje, ale možno sa len nepriznali 😉 V každom prípade radím ľuďom opatrnosť pri “čudných” emailoch a nerozdávať svoje osobné a prihlasovacie údaje.

Comments are closed.