Pozor na falošný antivírus v emailovej schránke, podvod smeruje na Google

Ohodnoťte článok

Ďalší podvodný mail, ktorý sa podobá na tisícky ostatných, no je dobré o ňom hovoriť ako o hrozbe a nie reálnom varovaní pred reálnou hrozbou. Email s podpisom Webmail Helpdesk Support a s rôznymi odosielateľmi sa tvári ako pomocný email nejakej antivírusovej služby, ktorá môže pre niekoho vyzerať ako súčasť jeho emailovej schránky. Dokonca sa v emailových schránkach objavuje opakovane, ako sa objavujú niektoré reálne varovania, skôr však v prípade preplnenosti schránky adresáta a podobne. Tento email varuje pred „nájdeným vírusom vo vašom emailovom účte, ktorý môže zmazať vaše emaily. Pre vymazanie vírusu je nutné kliknúť na odkaz v emaily.“ Ide však o podvodný pishing, neoprávnené získavanie údajov. Odkaz smeruje na Google.com do sekcie dokumentov, kde sa nachádza externý formulár.

Varovanie pred vírusom

Google v tomto prípade zneužitý
Google je v tomto prípade nevinne. Vďaka jeho službe, v ktorej je možné vytvárať formuláre, si podvodník vytvoril štyri políčka s potvrdením. Primárne je táto služba využívaná pre rôzne dotazníky študentov a firiem. Tento podvodník vytvoril štyri políčka, ktoré sa podobajú na prihlasovací formulár. Dôvera v značku Google.com môže presvedčiť obeť v dôveru aj u tohto formuláru. V domnienke, že ide o reálnu pomoc môžu obete zadať do formuláru svoje údaje. Formulár sa odosiela aj s vašimi údajmi neznámemu človeku. Ten s nimi môže narábať rôzne.

Podoba emailu je uvedená nižšie. Link je stále platný, avšak skúste ho využiť na zadanie vymyslených údajov. Zámerne na zdržanie podvodníka. Pokiaľ si nechutne vystrelil on z vás, čo tak si vystreliť z neho?

Strong virus has been detected in your email account, which might make you lose your email account if not deleted. Use the below web link to Delete the virus in your email account:

Click link below:
https://docs.google.com/forms/d/1AuwnzGFTB5mTL47G7J8Psid34XfBtJp-eEp0T9nYp1w/viewform

Thank you for using our email.
Copyright ©2013 Email Helpdesk Centre

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Jedna odozva

  1. Inside február 13, 2013

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.