Drzý spam na XTrade zo serveru mailing.sk, čiže hromadnymail.sk

Ohodnoťte článok

Odporný, hnusný, poondiaty, drzý, prašivý spam. Neutícha a ešte k tomu vykráda drzo adresy z portálov. Internetové portály, ktoré v rôznych stránkach ako kontakt či redakcia uvádzajú emailové kontakty, dokonca aj v prípade portálu starého jediný mesiac, a na túto adresu je cielený spam. Pre Boha, čo to má znamenať? Spamuje nás hromadnymail.sk cez mailing.sk, drzo, bez akéhokoľvek odôvodnenia. Skopírovali si adresy čerstvé, ktoré nikdy nikde neboli zverejnené.

xtrade

Keď sa chcete ísť pozrieť, čo za šialenca sa nachádza na adrese mailing.sk, narazíte na starých známych hromadnymail.sk, ktorým asi nikto zdravý a normálny nemôže dať súhlas na dobrovoľné zapratanie schránky bordelom – spamom. To je choré. Choré je tiež aj to, ako odporne vehementne a nasilu tlačia systém XTrade pod sebou ako affiliate.

Pozrite sa na zdrojový kód:

Received: from slevoucher.smtphosting.sk
        by mail.gigaserver.cz (server 1. poškodeného portálu) (IceWarp 11.3.2.0 (2016-02-24) RHEL7 x64) with ESMTP id 201604191549292991
        for <info@PORTÁL KTORÝ NEMÁ EŠTE ANI PROMO>; Tue, 19 Apr 2016 15:49:29 +0200
Received: from system.hromadnymailing.com (dbserver.emservice.eu [195.210.28.186])
    by slevoucher.smtphosting.sk (Postfix) with ESMTPA id 0E503AAF8C3F
    for <info@PORTÁL KTORÝ NEMÁ EŠTE ANI PROMO>; Tue, 19 Apr 2016 15:49:27 +0200 (CEST)
DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=simple/simple; d=mailing.sk;
    s=slevoucher; t=1461073767;

Odosielateľ je v správe uvádzaný ako noreply-xforex@mailing.sk.

Prehlásenie majiteľa poškodeného portálu:

  • portál svoj email uviedol jediný raz na stránkach portálu a nikde inde.
  • registrácia do katalógov neprebehla žiadna, dokonca ani marketing. Portál sa buduje. Už však stihli kreténi prísť, skopírovať adresu a nasmerovať tam spam.
  • na email doteraz nedorazila žiadna žiadosť, či informácia so súhlasom, či môže byť email používaný na spam.
  • na email nikdy nedorazil žiaden email, čiže predzvesť a vyžiadanie povolenia chýba
  • snažia sa nalákať na systém pochybný, nejasný a ak sa zaregistrujem, zarobím len im, nie sebe.
  • nepotrebujem tento systém a nemal som nikdy o nič také záujem, takže ma to aj uráža
  • neodhlasujem sa z toho, nie je to moja povinnosť. Ja som sa nezaregistroval. Budem čakať, čo mi ešte príde a uskutočním kroky od Rady pre reklamu, po SOI.
  • neželám si aby mi chodili podobné ponuky biznismenov, ktorí svoj biznis postavia na vykrádanie adries a klamaní klientov, že všetko je legálne. Nechcem aby žiaden môj email bol súčasťou takejto skupiny, projektu, či spamlistu.
  • email neobsahuje informácie o tom, prečo email dorazil.
  • email neobsahuje dôvod odoslania emailu, výskytu adresy v zozname, odkiaľ sa adresa vzala a nie je jasné ani to, čo ešte o mne vedia, ak majú email.

Email prijatý prvou obeťou spamu bol zálohovaný a máme ho v redakcii celý ako EML. Zároveň máme v zálohe aj ďalší poškodený portál, rovnako adresa, ktorá sa nemala kde a ako objaviť, no je zneužitá. Praktika a zdroj získavania adries je tak jasný. Na druhom emaily čakáme teraz my. Pôvodný portál adresu zmenil na inú. Uvidíme, čo toto meranie prinesie.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.