Pochybné praktikySpam

Český Martinus zneužili cez hromadný spam krytý cez affiliate

Ohodnoťte článok

Našiel sa špekulant, ktorý v záujme zarobiť cez provízny systém českej verzie kníhkupectva Martinus, neváhal použiť ich logo a nafingovať falošný email, ktorý vyzeral presne ako keby ho poslal Martinus.cz. Email, ktorý bol poslaný na veľký počet adries prostredníctvom neznámej firmy IDEA corp s.r.o s ktorou máme problém aj my sami, obsahoval obsah vyzerajúci ako keby šlo o email poslaný samotným Martinusom. V skutočnosti však knihy v ňom obsahovali affiliate link, cez ktorý nákup generoval zisk konkrétnemu človeku, registrovanému do provízneho systému. Všetko by vyzeralo pohodlne, ako rýchly zisk, avšak tento záškodník nepočítal s tým, že pri obrovskom spame, ktorý sa vo svojom závere ešte aj odvoláva, že ho poslala externá firma a nie ten ktorý je v emaily uvedený, sa nájdu nespokojní ľudia. Nemožno sa diviť.

Martinus

inzercia:

Dnes je miera spamovania neúnosná. Ak raz viete, že ste nedali súhlas jednému špekulantovi, tak máte právo sa brániť a žiadať vysvetlenie. Ak žiadate vysvetlenie, píše všetkým. Odosielateľovi, inzerentovi, a pokojne aj inej firme, ak je v spame uvedený hoci len okrajovo a objavuje sa tam jeho logo. Na použitie loga je nutný súhlas a podvodníkov treba ničiť aj takýmto spôsobom. Aj takto sa práve nespokojní ľudia obracali rovno do Martinus.cz a žiadali vysvetlenie, prečo im chodí spam. Odosielateľ sa ale zatajuje, neodhaľuje žiadne údaje, ani kontakt. Je krytý a preto odporúčame podávať trestné oznámenia v prípade poškodenia vašej firmy vždy na odosielateľa a doménu odosielateľa. Tieto spamy vtedy nemažte, ale odkladajte.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené