HOAX

Česko podľa vraj oficiálnych zdrojov zavádza EURO od 1.1.2019

Česko podľa vraj oficiálnych zdrojov zavádza EURO od 1.1.2019
4.6 (92%) 5 hlas[ov]

Na internete sa stretávame s množstvom falošných informácií. Niektoré sú také hlúposti, o ktorých máte jasno hneď, iné sú hlúposťami cielenými. Nuž a máme tu aj také, ktoré lákajú na vymyslené ale za to šokujúce informácie a ich cieľom je zarobiť. Tak ako tento špekulant, ktorý prišiel s informáciou o tom, že Česká republika podľa oficiálnych informácií zavádza EURO. Napriek tomu, že reálne informácie a schvaľovacie procesy trvajú o niečo dlhšie, musia byť najskôr schválené a najskôr by ich museli schváliť naozajstné oficiálne miesta, a až potom možno hovoriť o nejakom prípravnom procese.

Falošné informácie, Česká republika zavádza EURO

inzercia:

Na to, aby Česká republika mohla prijať EURO by museli skončiť prezidentské voľby s konkrétnym výsledkom a prebehnúť určité vládne rokovania. Česká republika neprijme euro len preto, že neznámy nejasný portál RAWNEWS si povie a bude.

Falošné informácie, Česká republika zavádza EURO

Dôvodom falošnej informácie je zisk z reklamy

Dôvod prečo stránky uvádzajú takéto bludy, je pomerne jednoduchý. Stačí si všimnúť nadpis. Ten priláka pozornosť, ideálne cez sociálne siete. Zavádzanie ale pokračuje pod obrázkom. Len pár viet v článku a predsa prinesie zisk. Aj takto sa priatelia dnes zarába. Ak si dobre všimnete, v texte je uvedené, že pre prečítanie ďalších informácií stačí kliknúť na šípku. Neexistuje skutočný spravodajský portál, čo si dovolí šupnúť reklamu tak blízko textu a to dokonca aj opakovane. Ak uvádzajú, že je nutné kliknúť na šípku, nepochybne veľmi dobre vedia, že tá malá nevýrazná šípka bude zakrytá veľkými šípkami uvedenými na reklame. Tomu sa hovorí zisk, ale aj porušovanie zásadných pravidiel služby Google Adsense.

Portál HOAX je od toho, aby vyvracal nepravdy a upozornil na podvodné, alebo len falošné informácie. Portál HOAX.sk nie je od toho, aby nahlasoval tieto porušenia. Možno aj preto, že tip k nám prišiel od nášho čitateľa, ktorý si problém s falošným obsahom a podivnými ťahmi portálu všimol sám. Ďakujeme Richard.

Odporúčanie:

neodporúčame návštevu zmieneného portálu. Účel jeho fungovania je evidentný umelý virál cez sociálne siete s dôrazom na nalákanie správne zvolených slov bez reálnej hodnoty. Stránky obsahujú množstvo chýb a nefungujúcich prvkov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené