Pochybné praktikySpam

Zuzana Dobrá spamuje, samozvaná SEO odborníčka spamuje registrátorov

Ohodnoťte článok

Na internete, prevažne v schránkach registrátorov stránok do katalógov, sa začal objavovať spam od Zuzany Dobrej. Meno s najväčšou pravdepodobnosťou vymyslené. Spam od ženy býva psychologicky prijímaný s väčšou rezervou ako od muža. Ďalší prvok bežného spamu, keďže ťažko bude žena priekopníkom v oblasti SEO, čím sa nechcem žiadnej dotknúť, no nesedí to do bežného profilu špecialistov a “špecialistov” na SEO. Rozposiela spam s rovnakým znením na množstvo emailových adries. Keďže ide o adresy registrátorov stránok do katalógov, dá sa predpokladať, že za projektom stojí niektorý z voľných katalógov stránok na webe, český katalóg, alebo tento katalóg predal databázu tretej strane. Email sa podvodne vyhovára na zdroj emailov – verejne dostupný zdroj, bez upresnenia a odôvodnenia, prečo tento email dorazil. V žiadnom prípade však niektoré adresy nie sú verejne dostupné a poškodení sa momentálne snažia dopátrať, v ktorom katalógu došlo k zneužitiu osobných údajov a údajov nikde inde nepublikovaných, nie teda verejne dostupných. Spam vyzerá nasledovne. Odkaz vedie na stránky, kde nie je žiadna informácia a ani odpoveď na otázky, ale povinnosť sa registrovať pre odber ďalších informácií.

Zuzanka Dobrá odborníčka na SEO a jej spam

inzercia:

Vzhľadom na podvodný obsah a nekalý spôsob získania osobných údajov z niektorej z databáz katalógov, neodporúčame vôbec reagovať na zrejme bezcenné informácie, ktoré sú nútené robiť si reklamu nekalým spôsobom. Spamom bez potrebných náležitostí, vyjadrenia a priameho kontaktu.

Spam vyzerá takto:

Dobrý den,
chcete vědět, jak ZDARMA dostat odkaz na Váš web na první stranu Seznam a Google?
Přečtěte si na http://www.tipy-na-zpetne-odkazy.cz jak na to.
Nefunguje odkaz? Zkopírujte jej a vložte do adresního řádku prohlížeče.
Zuzanka Vám přeje hezký den

Toto obchodní sdělení jste dostali na e-mail, který byl ve veřejně dostupných zdrojích a další Vám již nebudeme posílat.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené