Internetové podvodyScam

Zoznamka cityforsex.net vás priláka na podvodné klamstvá

Ohodnoťte článok

Do redakcie nám prišiel ďalší z podnetov na falošné zoznamky. Tentoraz nás na podivné správanie zoznamky upozornil náš čitateľ v rámci domény cityforsex.net, ktorá má naozaj zvláštne praktiky, no nakoniec veľmi podobné na obrovské množstvo ďalších zoznamiek. Ako samotný čitateľ píše:

“Stránka zavádza už len tým, že registráciu ponúka zadarmo, čo je nezmysel. Potrebjete overiť, že máte viac ako 18 rokov pomocou SMS a len táto SMS stojí 1.60 eura. Ďalší problém je, portál nedovolí zmazať vytvorené konto. Nič by sa nedialo, keby bolo možné kontaktovať správcu a požiadať ho o deaktiváci. Za najväčšie klamstvo tohto webu považujem to, že ak zmením v mojom profile región napríklad na Nové Mesto nad Váhom, zrazu sú všetky ženy z Noveho Mesta nad Váhom. Ak však vymažem Cookies, už z tohto mesta nie sú. Zavádzanie. Navyše mám pochybnosti k inzerátom či náhodou nepochádzajú z jednej ip adresy, kde to na počitači píše jedna osoba aby prilákala viac ľudí na svoj web. Taktiež sa mi nezdajú tie fotografie.”

Kde je pravda?

Podvodníci vás môžu veľmi rýchlo nalákať na sľuby nájdenia si partnera, takého, s ktorým si môžete zašpásovať bez následkov. Sme ľudia a niekto má aj potreby čisto sexuálne. Nebudeme súdiť ľudí vyhľadávajúcich takéto kontakty, súďme tých, čo oblasť zneužívajú. Špekulanti stojaci za touto zoznamkou vytvárajú systém, ktorý vyčíta odkiaľ ste. Potom toto mesto a blízke lokality zámerne zobrazuje na jednej šablóne s nakradnutými fotografiami a vymyslenými menami. Azda ani netreba veľmi zachádzať do hĺbky. Kompletne identický systém, kompletne identické fotografie a kompletne identické poradie jednotlivých ľudí je zarážajúce. Nasilu vám načíta vaše mesto aj tam, kde to skrátka nepasuje. Len sa stačí pozrieť a pochopíte, že celá sieť stránok od Estónska, Lotyšska, Ruska, po Rumunsko, Česko, Srbsko, Slovinsko, je pod útokom falošných stránok. Východná Európa, ktorá je zaostalá v rámci ochrany ľudí na internete, je najlepšou pôodou pre niečo takéto. Pre porovnanie si môžete pozrieť nasledovné obrázky a stránky s rovnakým obsahom. Tí ľudia sa tam však volajú inak, pri zmazaní cookies už nie sú z Bratislavy, alebo vášho mena. A ak celkom náhodou niekomu napíšete, prichádza vám automatizovaná správa. Nedosiahnete nič. Ani sex, ani partnerstvo, len prídete o ďalšie peniaze a poplatky, či peniaze za SMS. Nájde sa takých 100 obetí a zisk už je slušný. Nájde sa tisíc v každej krajine a vrátia sa náklady, ktoré do toho špekulant dal, niekoľko násobne. A takto sa dnes tvorí biznis. Buďte preto ostražití. Podobné sliužby dnes generujú odpovede, privádzajú ľudí cez falošné tvrdenia o polohe a cez fotografie, ktoré sú pritom práve tak stiahnuté z internetu, ako aj pri iných podobných pokusoch.
Stránky, o ktorých je reč a pochádzajú z rovnakej dielne, si pozrite tu:
sexkaupunki.com – cityxxx.net – vagy24.com – priloznostniseks.com – xserbia.com – citysex.ee – citysexo.com – venuscity.net – darotseksu.com

Zabavte sa, pár záberov na rovnaké miesto na weboch. Ten istý ksicht a vždy iné meno.

Falošná zoznamka s podvodné profily

inzercia:

Falošná zoznamka s podvodné profily

Falošná zoznamka s podvodné profily

Falošná zoznamka s podvodné profily

Varovanie: neodporúčame návštevu a registráciu žiadnej zo stránok. Neobsahujú vírus, no lákajú na registráciu pomocou zavádzania a klamstva.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené