Internetové podvodyScam

Správy z falošnej Slovenskej pošty, čakajúci balík či clo – september 2021

Ohodnoťte článok

Nové podvodné emaily Slovenskej pošty? Už nás nič neprekvapuje. September 2021 sa vo svojej polovici prekvapivo nesie v znamení novej vlny vydierania cez BTC, novej lotérie na Facebooku, ale aj novej vlny falošných tvrdení o čakajúcom balíčku, alebo platbe Slovenskej pošte. Naša snaha informovať verejnosť o falošných správach a pošte je stále viditeľná len tým, ktorí problém chcú overiť a zaujímajú sa oň. Na druhej strane sú tu ľudia, ktorí otvoria emailovú schránku, narazia na podobné tvrdenie a bez veľkého rozmýšľania a hľadania nedostatkov priamo vkladajú údaje z karty. Bez toho, aby sa pozastavili a venovali čas hoci len amatérskej neodbornej analýze varovných prvkov. Dnes sme to už spomenuli. Odporúčame siahnuť po knihe (Ne)bezpečný internet, v ktorej je mnoho týchto prípadov, ale najmä vysvetlené, ako ich rozlišovať, prečo fungujú, a ako vlastne podvodníci ako tento fungujú.

Slovenská pošta podvodné emaily september 2021

inzercia:

Aj neodborný čitateľ, alebo žiaci základných škôl tak získajú lepšiu predstavu o tom, čo na podobných emailoch sledovať. Každý mesiac sa nájde niekto, kto k nám prichádza s prosbou o vrátenie peňazí, ktoré si strhli podvodníci cez falošnú bránu a falošnú poštu.

Falošná pošta alebo nie? Len pripomíname, že:

 • Nič podobné v skutočnosti neexistuje
 • Pošta neposiela žiadne podobné emaily
 • Pošta nežiada žiadne čísla karty a pokiaľ nejde o oficiálnu platobnú bránu Poštovej banky a neplatíte za skutočné služby, nakúpené na posta.sk, neexistuje nič, čo by v spojení s Poštovou bankou a Slovenskou poštou mohlo fungovať týmto spôsobom.
 • Vaše peniaze sú po zadaní čísiel v zahraničí a nenávratne preč. Žiadna zásielka neprichádza.
 • Príklad zo septembra 2021 je rovnaký ako predošlé. Rovnaké tvrdenie, rovnaká malá nepodozrivá cena, ktorá však až pri platbe zmení výšku na trojcifernú sumu.

Znenie septembrového podvodného emailu:

 

Ahoj

Posledná pripomienka: Tento e-mail vás informuje, že vaša zásielka stále čaká.

Vaše balenie nebolo možné doručiť   15.09.2021, pretože nebolo zaplatené žiadne clo (3,59 EUR)  

Obchodník: Slovenská pošta
Číslo objednávky: 00275029
Suma nákupu: (3,59 EUR)
Dodanie je plánované medzi: 16.09.2021 – 17.09.2021

 • Pre potvrdenie odoslania zásielky kliknite sem    (pozor, smeruje na podvodnú stránku: https:(2x lomítko)sk-posta.webhop.me/SubsTotal_Complement_Dashboard/Inc/Checkout)

Po príchode na adresu bydliska dostanete e-mail alebo SMS. Na vyzdvihnutie balíka budete mať 8 dní od dátumu dostupnosti. Po výbere budete požiadaní o ID.  Ak chcete získať viac služieb, kliknutím na tu nájdete ďalšie informácie (pozor, smeruje na podvodnú stránku: https:(2x lomítko)sk-posta.webhop.me/SubsTotal_Complement_Dashboard/Inc/Checkout) o vašej zásielke.

Ďakujem za dôveru,

S pozdravom
Váš zákaznícky servis Slovenská pošta

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *