Spam

Ďalšia vlna vydierania falošným vírusom cez BitCoin – september 2021

Ohodnoťte článok

Vydieranie prichádza to vo veľkých vlnách a tá posledná opäť zasiahla množstvo adries. Niektoré sú ale celkom nové. Podvodník stojaci za týmto falošným emailovým tvrdením o hacknutí počítača a nutnosti zaplatiť výkupné použil rovnaké adresy ako nedávno a taktiež nejaké celkom nové, ktoré zatiaľ nezasiahol. je celkom pravdepodobné, že tento útok a teda aj nová vlna nemusí byť spôsobená pôvodným páchateľom, ale môže ísť o pokus niekoho kopírujúceho podmienky predošlých vĺn. Niektoré vety v iných jazykoch, ktoré si všímame z rôznych zdrojov, majú zrejme zmiasť oblastné určenie pôvodu odosielateľa a autora, alebo sú pozostatkom zlého prekladu. V každom prípade, autorom nie je Slovák a jazyk, ktorý používa, je naozaj zlý. Dielo translatora (automatického prekladača). Aktuálny prípad vyniká agresívnou drzosťou a prehnanými tvrdeniami o sile obsahu výhražného emailu. 

Vydieranie je jednoduché, ako aj jeho cieľ:

Cieľom podvodných emailov je vytvoriť pocit, že ste naozaj niečo spravili a Vaše údaje budú prezradené. Reálne však žiadna nákaza v počítači nie je. Email prichádza neadresne, komukoľvek a určité percento, ktoré mu uverí, naozaj platí cez nevystopovateľný BitCoin. neplaťte, keďže hrozba nie je reálna. Na tento typ hrozby upozorňuje aj kniha (Ne)bezpečný internet. Zabezpečte ju tým, o ktorých si myslíte, že by sa mohli stať obeťou internetového podvodu, alebo sa dostať do úzkych počas práce v online svete.

Ako vyzerá aktuálne veľmi drzé vydieranie?

Znenie aktuálneho podvodného emailu:

Mam pre  vas zle  spravy. Pred niekolkymi  mesiacmi som  ziskal pristup  k vasim  zariadeniam.
Potom som  zacal sledovat  vase aktivity. Do  operacnych  systemov vsetkych  zariadeni, ktore  pouzivate na  pristup na  internet, som  nainstaloval trojsky  virus.
Tento softver  mi umoznuje  pristup ku  vsetkym ovladacom  vo vasich  zariadeniach. Vsetky  vase informacie,  udaje, fotografie  a historiu  prehliadania som  nahral na  svoje servery.
Mam  pristup ku  vsetkym vasim  udajom, messengerom,  socialnym sietam,  e-mailom, historii chatu  a kontaktom.
Moj  virus aktualizuje  podpisy a  zostava neviditelny  pre antivirusovy  softver.
Pri zhromazdovani  informacii o  vas som  zistil, ze  ste velkym  fanusikom  webovych stranok  pre dospelych  a sledujete  navykove videa,  pricom sa  velmi dobre  bavite.
Podarilo sa  mi nahrat  niekolko tvojich  spinavych scen,  ako masturbujes  a  dosahujes orgazmus.
Ak  mate akekolvek  pochybnosti, mozem  urobit niekolko  kliknuti a  vsetky videa  sa zobrazia  vsetkym, ktorych  poznate.
A tiez  mozem umiestnit  vsetku vasu korespondenciu,  osobne fotografie  a vsetky  vase tajne  udaje na  internet.
Mohol by  som ti  navzdy znicit  povest.
Myslim, ze  to naozaj  nechcete, vzhladom  na  specifika videi,  ktore radi  sledujete (viete  presne, co  mam na  mysli), viedlo  by to  pre vas  k skutocnej  katastrofe.
Vyriesime to  takto: prevediete  mi  1300 eur  (EUR) (v  ekvivalente bitcoinu  podla kurzu  v case  prevodu prostriedkov)  a ja  vsetku tuto  spinu hned  odstranim. Potom na  seba zabudneme.
Takisto slubujem,  ze deaktivujem  a odstranim  vsetok skodlivy  softver z  vasich zariadeni. Svoje  slovo vzdy  dodrzim.
Tu je  moja bitcoinova  penazenka (BTC  Wallet) :  bc1qhmyvxvjj3hljlnkl7lmr629w3jatc744p0e6r3

(ak  neviete, ako  to urobit,  zadajte do  vyhladavaca Google  „Kupit Bitcoin“).
Od  otvorenia tohto  e-mailu mate  3 dni. Ak  peniaze neposlete,  vase video  a vsetky vase  udaje budu  zverejnene na  internete, aby  ich mohli  vidiet vsetci  ludia a  vasi blizki.  Navzdy ti  znicim povest.

Nesnazte  sa ma  najst. Nepokusajte sa kontaktovat  policiu a  ine bezpecnostne  agentury, inak  budu vase  udaje zverejnene.

Viem  o vas  vela tajomstiev.
Davajte  si pozor  na svoju  povest.

Esforço, dedicação, Legado..!

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
2
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *