Pochybné praktiky

Snore terminator: Reklamy na liečbu chrápania ľudí drzo klamú

Ohodnoťte článok

Na webe sa objavili ďalšie reklamné bannery, ktoré lákajú na zázračný prípravok. Reklama sa zobrazuje s jednoduchou grafikou s tematikou boja proti chrápaniu. Stránky, na ktoré sa dostanete po kliknutí na reklamy na akomkoľvek webe, prezentujú prípravok na chrápanie, lekára Johana Schneidera, Lionella Messiho, Nicolasa Cagea a dokonca aj niekoľko Slovákov s ich vlastnými skúsenosťami s prípravkom. Je tu však problém. Lionell Messi zrejme ani len netuší, že sa jeho fotografia objavila na týchto stránkach rovnako, ako aj niekoľko údajných Slovákov.

Chrápanie a kradnuté foto

inzercia:

Problém je v pôvode obrázkov
Obsah stránok je úsmevný. Fotografia údajného lekára je skôr ako groteska. Stránka vás informuje o obmedzenej akcii výhodného nákupu a posledných kusov. Posledné kusy sú na sklade viac než 4 mesiace, takže ide o zavádzanie a snaha o psychologický nátlak k výhodnej cene a stihnutiu akcie. Vierohodné informácie o používaní tohto výrobku v spojitosti s konkrétnymi hercami sa nedarí nájsť. No to najväčšie svinstvo sa ukrýva v obrázkoch a ich pôvode. Obrázky údajných Slovákov, čo to vyskúšali, sú možno nakoniec všetky kradnuté fotografie z internetu. Naozaj zarážajúce je hneď zistenie, že skúsenosti pána Petra, ktorý je z Bratislavy a má 42 rokov, sú vymyslené.
Fotografia totiž v skutočnosti pochádza z ruskej sociálnej siete V Kontakte, kde ju ukradli nič netušiacemu človeku menom Gennady Bolgarin – vk.com, alebo ak chcete: vk.com

Chrápanie a kradnuté foto

Vraj lekár a on je to model
Už len meno Johan Schneider s lekárskym titulom znie dôveryhodne, lenže na fotografii je vtipná póza staršieho muža. Nezdá sa vám? Samozrejme, žiaden takýto lekár s takouto tvárou neexistuje. Ide o nechutné klamstvo, pretože fotografia je v skutočnosti z fotobanky. Ide dokonca o známu fotografiu, ktorá sa objavila už v jednej kampani cielenej na dôchodcov. Je teda veľmi dobre známa a tvár teda nepatrí žiadnemu lekárovi. Originál nájdete vo fotobanke Shutterstock, kde si fotografiu môžete kúpiť a použiť.

Pýtali sme sa odborníka
Skutočný a naozaj existujúci lekár a odborník na chrápanie z menšieho súkromného zdravotného strediska v Bratislave, ktorý si neprial byť menovaní a my mu nemenovanie zaručujeme, spochybňuje zázračné účinky chrápania. Podľa jeho slov je viacero príčin chrápania a nie je možné ich hádzať do jedného vreca. Nikdy nepočul o účinkoch tohto výrobku a spochybňuje jeho účinnosť. Zároveň odporúča zvážiť návštevu lekára a zdôveriť sa s problémami chrápania.

Odporúčame tieto problémy riešiť s odborníkom, no komu nie je ľúto peňazí, nech pokojne vyskúša výrobok prezentovaný na stránkach využívajúcich klamstvo a zavádzanie spotrebiteľa klamlivými informáciami a vytváraním vymyslenej identity kľúčových postáv v zisku dôveryhodnosti – v referenciách.

  • Ďalšie stránky zaoberajúce sa spamom a podvodmi: Odhalspam.blogspot.com
  • Stránky iNeurológ trefne radia riešiť príčiny a neveriť hneď lacnému kúsku plastu.

Právne upozornenie:
Upozorňujeme zodpovedných, že táto informácia bola vydaná na základe skutočných dôkazov o zneužití fotografií z internetu. Odmietame predžalobné výzvy a podobné vyhrážania súdom a právnikmi za poškodenie mena, značky a predaja. Článok zakladá na reálnych skutočnostiach zneužitia fotografií. Za vážne zavádzanie spotrebiteľa považujeme vytváranie cudzej identity vymyslených zákazníkov a vydávanie ich za svoje referencie. Fingovanie referencii je klamanie. Kradnutie fotografií iných ľudí na webe poškodzuje majiteľov originálnych ksichtov, ktorí o zneužití netušia. Veríme a predpokladáme, že aj napriek pravdivým informáciám v článku sa nedočkáme absurdného ohradenia voči uvádzaným informáciám.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené