Internetové podvodySpam

Pozor na falošné zavírované emaily od Youtube a služby LinkedIn

Ohodnoťte článok

inzercia:
Varovanie, na internete sa momentálne objavuje veľké množstžvo správ, ktoré sa tvária ako správy z Youtube a LinkedIn. Správy majú vyzerať ako správy od administrátora, alebo schválenie príspevkov. Akokoľvek s rôznymi textami sa tak podozrivé emaily snažia upozorniť na neprečítané správy a rôzne varovania. Takéto emaily sú smerované aj na také emaily, kde nikdy nebola zriadená ani služba Youtube a ani LinkedIn. Emaily obsahujú odkaz na službu a zároveň aj odkaz na odhlásenie z prijímania akýchkoľvek podobných emailov. Vtipné a drzé zároveň je to, že oba odkazy, aj k prečítaniu správy, ako aj na odhlásenie, je v skutočnosti ten istý odkaz vedúci na buď stránku bez domény umiestnenú na číselnom IP serveri, alebo ide o podivnú doménu, nemajúcu nič spoločné s originálnou službou.

LinkedIn
PENDING MESSAGES
• There are a total of 3 messages awaiting your response. Visit your INBOX now.
Don’t want to receive email notifications? Unsubscribe.
LinkedIn values your privacy. At no time has LinkedIn made your email address available to any other LinkedIn user without your permission. © 2013, LinkedIn Corporation.

Falošné Youtube emaily podvod

Podvod
Emaily sú podvodné, nesmerujú na originálne miesto. Link z emailu vedie na zavírované nezabezpečené miesto s rôznymi hrozbami. ďalej, emaily prichádzajú na rôzne generované emaily, ktoré ani neexistujú, prípadne na nich nemusí byť nič registrované.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené