Internetové podvody

Pozor na liek na srdce Neocard a falošným Národným centrom kardiológie

Pozor na liek na srdce Neocard a falošným Národným centrom kardiológie
3.33 (66.67%) 3 hlas[ov]

Tak nehorázny absurdný a drzý podvod, aký predstavuje NEOCARD a jeho predajné miesta, to sme tu už nejaký čas nemali. Podvodníci stojaci za šmejdom – liekom na srdce, neváhali a vytvorili si logo falošnej inštitúcie pod záštitou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky. Neuveriteľné. Celé stránky LINK1 hovoria o inovácii v kardiológii. Tvrdia niečo o potvrdených účinkoch. Výskume. O novom prostriedku proti hypertenzii. Tvrdia niečo o ochrane zdravia.

neocard podvodný liek na srdce bez pozadia

inzercia:

NEOCARD – neznámy prípravok, prezentovaný ako zázrak, je pritom mimoriadne nebezpečný. Neexistuje informácia o zložení, o pôvode, o výskumnom laboratóriu a skutočnom pozadí. Neexistuje žiadna informácia, ktorá by viedla k odhaleniu týchto informácií. To jediné, čo sa o tomto prípravku dočítate, je:

Ak ste bežný návštevník internetu, pochopíte, že:

Neocard je prevratný liek na liečbu srdcovej hypertenzie. Že ide o prevratný objav s potvrdenými účinkami. Že mnoho Slovákov ho už vyskúšalo a nestačia si ho pochvaľovať.

Ak viete overovať informácie a vidíte čo my, pochopíte, že:

Ide o nehorázny podvod. Vymyslené žvásty. Žiaden liek, ale pochybný šmejd. Nasmerovalo nás na predajné stránky a falošné Národné zdravotnícke výskumné centrum kardiológie niekoľko recenzii. Všetky internetové recenzie dohľadateľné v Googli pritom uvádzajú text, ktorý nie je recenziou. Je prázdnym marketingovým žvástom, ktorého jedinou úlohou je potvrdzovať  podvodné klamstvá z predajného webu a ešte k tomu uvádzať link na zakúpenie.

Varovanie pred liekom na srdce s názvom Neocard

Hoci na prvý pohľad môžete mať dojem, že sa hovorí o nejakej zľavovej karte, alebo nejakej zákazníckej kartičke, ide o liek na srdce. Stránky, ktoré sa ju snažia predávať bez akýchkoľvek povolení, registrácií, skutočných certifikátov a vôbec oprávnení na maloobchod, prezentujú účinky ako zázrak. Množstvo tvrdení, ktoré sú výsmechom modernej a najmä skutočnej medicíne.

NÁRODNÉ ZDRAVOTNÍCKE VÝSKUMNÉ CENTRUM KARDIOLÓGIE NEEXISTUJE!

To, že stránky nazvali neexistujúcim vymysleným inštitútom s názvom NÁRODNÉ ZDRAVOTNÍCKE VÝSKUMNÉ CENTRUM KARDIOLÓGIE pod Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky vytvárajú dojem nejakej skutočnej organizácie. Pod vymysleným logom vystupujú akoby boli zložkou Ministerstva zdravotníctva a stáli za projektom skutoční odborníci a lekári.

Žiadame verejnosť, aby falošné stránky nahlasovali do antivírusových programov, ak im rozhranie takúto možnosť umožňuje, nahlasovali stránky do formulárov rôznych stránok venovaných podvodom. Rovnako tak môžete na takéto jednanie upozorniť samotné Ministerstvo zdravotníctva, nám partnerský SecurityMagazin.sk a ďalšie miesta. Je nevyhnutné vytvárať aj osvetu na verejnosti, o čo sa snažíme knihou (Ne)bezpečný internet. Takéto nebezpečné podvodné hrozby nemôžu mať miesto na internete. Falošní neexistujúci lekári, ktorých fotografie používajú podvodníci na týchto stránkach, nemajú ani meno. Jednoducho preto, že ide o fotografie z fotobanky.

O hrozbe Neocard platí nasledovné:

 • Všetky informácie sú falošné
 • Doména nemá žiadne dlhšie renomé
 • Žiadne lekár neexistuje
 • Vymyslený inštitút neexistuje
 • Ministerstvo zdravotníctva nemá nič spoločné s týmto podvodom
 • Žiaden lekár neexistuje
 • Zákazníci, ich mená a fotografie, rovnako ako príbehy, sú vymyslené
 • Výskum, zloženie, pozadie je nejasné
 • Predaj prebieha ilegálne – neidentifikuje sa predajca
 • Všeobecné podmienky chýbajú
 • Reklamačný poriadok chýba
 • Kontakt chýba
 • Ide o opakovanú hrozbu
 • Objednávaný tovar odmietnite a tomuto miesto za žiadnych okolností nič neplaťte.
 • Jediný lekár, ktorý má na podvodnej stránke foto, je Sergey Boytsov, ruský kardiológ, ktorý s týmto podvodom nemá nič spoločné.

Pozrite si podrobnejšie túto publikáciu. Uvádza postupy, ako títo podvodníci fungujú, ale aj to, ako ich odhaliť. Ďakujeme za pochopenie.

Odkaz v článku a dodatočné odkazy:

 • LINK1: https://neocard-sk.peoplestorry.com/?sid2=brooklyn&sid5=23r1llv60228739a2ade
 • Falošná recenzia:  https://nirt.co.uk/sk/neocard/
 • Ďalšia podvodná recenzia:  https://reddevilsrugby.co.uk/sk/neocard/
 • V Rusku si tento podvod už všimli, hoci liek nesie celkom iné meno. Rovnaké logo, rovnaké podvodné prvky, aj ľudí: https://www.baxov.net/reviews/aroforte-izbavit-ot-gipertonii-i-ad
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
9
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
2
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  2 Comments

  1. Dobrý deň,
   mám 74 rokov a dnes som si objednal jedno zľavnené balenie Neocard, ktoré som sa snažil s okamžitou platnosťou stornovať, ale na číslo : +421 2/330 704 82 nemohol dovolať a žiadnu e-mailovú adresu som nenašiel.
   Mám vysoký tlak, studené nohy a šumí mi v ušiach.
   Na ich stránke pre komentár som telefonickú objednávku stornoval a čakám na ich odpoveď.
   Zásielka by podľa volajúceho na moje mobilné číslo, mala byť doručená v priebehu troch až štyroch dní.

   Pekný deň
   Ján Lackovič

  2. Žiaľ naletel som a kúpil som jedno balenie Neocardu. Podľa nálepky na fľaštičke obsahuje bežné ingrediencie: destilovanú vodu, sladidlo, ibištek, kys. askorbovú, extrakty ginka, cesnaku, citróna, nikotínovú kys., organické soli draslíka a sodíka, ktoré nemôžu mať nejaké zázračné účinky na krvný tlak. Výroba v Rumunsku, či v Litve, vrátiť to “môžete” do Bulharska. Je to jednoznačný podvod. Nekupujte!!!!!!!!!

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *