Internetové podvodySpam

Pozor na falošné recenzie, ktoré vychvaľujú Alkotox, liek proti alkoholizmu

Ohodnoťte článok

Na internete sa opäť spustila ďalšia spamovacia vlna, ktorá propaguje údajný liek na alkoholizmus bez lekárskeho predpisu. Takto nazývajú alkotox podvodné stránky a recenzie. Tie sú problémom. Ak vás totiž oslovia spamové správy, ktoré ponúkajú Alkotox ako riešenie na problém, správne je vyraziť na internet a overovať si tvrdenia. Problém nastáva, ak ako prvé nájdete recenzie. Tie recenzie, ktoré si podvodníci sami vytvorili vo svojej podvodnej sieti stránok. Keďže našim záujmom je upozorňovať na závažné hrozby, pochybenia a problémy na internete, je v tomto zámere psou povinnosťou upozorniť aj na rozsiahly problém, akým falošné recenzie sú. Celý šmejd s názvom ALKOTOX je už predstavený v samostatnom článku. Ako a prečo takéto podvody existujú a ako fungujú, si predstavujeme aj v knihe (Ne)bezpečný internet, ktorá je určená všetkým generáciám.

Alkotox email spam

inzercia:

Podvodné recenzie na Alkotox

Nasledovné recenzie a ich tvrdenia za žiadnych okolností neberte vážne. Autori tohto textu nemajú ani poňatie nič o základoch žurnalistiky a ani netušia, čo je to recenzia. Recenziou nie je balast pozliepaný z tvrdení, ktoré prezentuje už ich pochybná oficiálna stránka. Ide len o tvrdenia o účinkoch a sľuby. Žiadne reálne hodnotenie a skúšanie účinkov, analýzy a skutočné výsledky skutočných odborníkov. Len podvodné informácie, falošní zákazníci, falošní lekári v cieli všetkých recenzií.

 • https://www.renesance.sk/produkt/alkotox-pomoze-prestat-s-alkoholom-raz-a-navzdy/ – toto určite nie je recemnzia, hoci v SEO prvkoch sa snaží cez Google nalákať na viacero podvodných nepravdivých tvrdení.
 • https://www.mikisk.info/alkotox/ – na uvádzanie tohto šmejdu s titulom “liek proti alkoholizmu” to chce riadnu odvahu, alebo len drzosť.
 • https://sites.google.com/site/alkotoxyhcb/alkotox – ďalší podvodný pokus oklamať overovateľa informácií.
 • https://www.ekopak.sk/alkotox-recenzie-cena-forum-lekaren-skusenosti – podvodná recenzia uvádza slovo lekáreň, snaží sa vyvolať spojenie medzi alkotox a lekárňou, čiže vyvolať dojem, že ide o liečivo a distribúciu cez lekárne. Nie, v lekárni ho určite nekúpite. Podvodný šmejd dovezený z poza hraníc predávajú podvodníci zo zahraničia a nemá nič spoločné s našim trhom. Hoci šmejd uvádzajú ako liek proti alkoholizmu, nič o tomto lieku u nás na ŠÚKL (Štátny ústav pre kontrolu liečív) samozrejme nevedia.
 • https://brooklyncoffee.co.uk/sk/alkozeron/ – tento podvodný súpis účinkov s odkazom na kúpenie tiež nie je recenziou. Dokonca autori webu majú tak veľký chaos v tom, čo prezentujú, že si ani nevšimli, že URL adresa spomína celkom iný, n stále podvodný prípravok z rovnakej podvodnej rodinky – Alkozeron.
 • https://www.naturealert.eu/sk/alkotox-recenzie/ – je akýsi podivný trend vo falošných recenziách uvádzať neexistujúce domény. Aby to vyzeralo, že klikáte na alkotox.sk, v skutočnosti link uvedený v takejto podvodnej recenzii vedie niekde celkom inam.
 • https://obzoroff.info/sk/health/dlya-detoksikatsii/alkotox/ – ani tu nenájdete nžiadnu recenziu, len súpis zázračných účinkov bez zdroja, odborných miest, výskumov… bez ničoho.
 • http://www.kilix.sk/alkotox/ – primitívne drísty, ktoré nie sú recenziou. Znova odkaz na alkotox.sk, pričom odkaz nepoužíva túto, ale iné adresy. Nehorázne výmysly, hlúposti. päť snahy o zmanipulovanie mysle. Fotografie propagačné, nie reálne. A ešte aj odkaz na mimoriadnu zľavu. Vraj užívateľské recenzie 2020, ale článok je vydaný 2019. Chaos, bordel, neporiadok… a celé je to len okrádanie ľudí o peniaze bezohľadným suverénnym drzým spôsobom.
 • http://bscfslovakia.sk/alkotox/ – nič viac, len ďalší fejk
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
2
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
2
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *