Internetové podvodySpam

Hondro strong: podvodné drísty, podivný šmejd a falošné recenzie

Ohodnoťte článok

Hondro strong, alebo Hondrostrong je ďalší s podvodných šmejdov, ktoré prichádzajú ako spam v jednej rovnakej vlne ako iné prípravky známe aj ako Cannabis Oil – s účinkami na všetko. Emailové adresy, ktoré podvodné spammerské stratégie využívajú na spamovanie, sa opakujú aj pri Hondro strong.

Hondro strong podvodný spam, web, šmejd a liečivo, falošný lekár

inzercia:

Spamovanie nie je jediný problém. Pri tomto podvodnom lieku proti artróze a artritíde sú to hlavne nasledujúce problémy:

 1. Zázrak na bolesti svalov a kĺbov s názvom Hondro strong, je prezentovaný falošnými stránkami ako zázrak a nový objav medicíny. Akýkoľvek odborník, lekár,m či vedec je skrátka vymyslená osoba a žiaden výskum neexistuje.
 2. Na internete si môžete overiť, či funguje a či je vôbec tvrdenie o zázračných účinkoch skutočné. Problémom je, že na prvej strane Googlu sa objavujú iné podvodné stránky rovnakej podvodnej siete stránok – falošné portály s falošnými recenziami. Dokonca nejde o recenzie, len dookola opakujúce tvrdenia totožné a rovnaké s inými. Recenzia vyzerá naozaj inak a hovorila by o osobnej skúsenosti a nešlo by o súpis vlastností, ako to prezentujú falošné portály s falošnými recenziami. Tie majú len podporiť tvrdenia podvodného webu. Skutočná recenzia je však tá, že ak siahnete po tomto výrobku, nezískate žiaden zázrak. Pretože:
 3. Všetci zákazníci sú vymyslení. Pokradnuté fotografie z iných stránok, vymyslené mená a príbehy, niečo také dnes zvládne naozaj ktokoľvek.
 4. Predaj prebieha ilegálne. Všeobecné obchodné podmienky, povinné náležitosti predaja, povinná identifikácia, zákonne prijateľné obchodné podmienky, nejaké GDPR a informácie o narábaní s osobnými údajmi, riadny reklamačný poriadok – to všetko chýba.
 5. Slovenčina je na stránkach, aj v podvodných recenziách príšerná. To tak, keď vám to z polštiny a ruštiny prekladá prekladač. To, že nesedia rody pri komentároch falošných zákazníkov, to je opäť dielo poľského, alebo ruského autora, ktorý o slovenčine nemá ani tušenia.

Hondro strong je skrátka len ďalší šmejd a Ján Štefančík rovnako tak

Hondro strong na bolesti kĺbov a svalov je len ďalší šmejd v zástupe mnohých iných. Stojí majland, obsah je neznámy, výrobca ešte viac utajený, skutočný pôvod je nevedno kde. Stránky súp fingované, podporené sieťou podvodných recenzií. Zákazníci na stránkach sú falošní, komentáre rovnako. Pridáte svoj komentár a ten nikdy nepridajú. Najmä komentáre nie sú komentármi, pretože nejde o systém pre pridávanie komentárov, ale natvrdo kódom napísaná časť, ktorá má len vyzerať ako komentáre. Len ďalší klasický prípad stránok, ktoré vás pripravia o peniaze a možno niektorých aj o zdravie. Zarážajúce je aj to absurdné uvedenie lekára menom Ján Štefančík, ktorému primitívny podvodný web nebol schopný prideliť ani titul. Hlavné je, že ho nazval ako “Najlepší chirurg”.  Fotografia, na ktorú sa pozeráte:

Hondro strong falošný lekár Jan Stefančík, podvodné

Je však v skutočnosti už aspoň 10 rokov šírená internetom cez rôzne stránky. Stiahnuť si ju môže v podstate ktokoľvek a vytvoriť si falošnéhgo lekára s vymysleným menom rovnako tak. Napríklad odtiaľto:

 • https://www.klipartz.com/en/sticker-png-tmdro

A na pobavenie prikladáme ešte pohľad na českú mutáciu rovnakej stránky. Odrazu dôjde k premenovaniu odborníka… podvodníci v pozadí stránok naozaj vynikajú svojou vynaliezavosťou a kreativitou. V Čechách to už nie je najlepší chirurg, ale len akási “vyššia kategória”. Takéto delenie v ČR pritom neexistuje.

Hondro strong, podvodný šmejd a falošný lekár Jan Bilý

Niekoľko falošných recenzií, ktoré propagujú a tvrdia nehorázne drísty o účinkoch, ale pritom nie sú žiadnou recenziou. Už najprimitívnejší kurz žurnalistiky jasne definuje, čo je to reportáž, čo je to recenzia… a toto žiaľ nie je reálna recenzia ani v jedinom prípade.

 • http://sk.hondrostrongnd.com/?c=sk
 • https://www.healthiswealthfoods.com/hondro-strong-lekarna-diskuze-cena-kde-koupit-recenze-nazory/
 • http://medicalblog.cz/hondro-strong-diskuze-nazory-lekarna-recenze-cena-kde-koupit/

 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
2
Šťastný
2
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *