Pochybné praktikySpam

Podvodný spam predáva Boostix – prípravok na erekciu

Podvodný spam predáva Boostix – prípravok na erekciu
2 (40%) 1 hlas[ov]

Do emailovej schránky nám prichádza spam z adresy z ktorej nemá dôvod niečo chodiť na adresu, kam už vôbec nemá čo chodiť. Spam obsahuje grafiku, svalnatého chlapa, ktorý vraj má liek na potenciu a silnú erekciu. Vôbec ho pritom nepotrebujete a možno vás to aj uráža podobne ako nás. Cieľové stránky sú odporné, plné priamej pornografie zloženej z fotografii aj nahoty.

Boostix spam

inzercia:

Zarážajúcich je pár fotografií malých penisov pred tabletkov a po tabletke. Tieto Boostix modré tabletky nie sú len na zvýšenie potencie, ale akýmsi zázrakom údajne vďaka nim narastie penis o niekoľko centimetrov. Fotografia pred a po zobrazuje ako veľký rozdiel a nárast dokáže prípravok vyvolať. V skutočnosti ide o úplne rozdielny penis. No hnus.

Spam prichádza z emailu: “Peter Mak” <pm@nakupcik.cz>
Cieľ grafiky v emaily je:  http://www.newsexualenergy.com/home_sk.html#

Zásadné problémy a varovania pred touto stránkou:

 1. stránky sa šíria podvodnou reklamou – spamom
 2. spam prichádza nevyžiadaný
 3. spam sa nedá odhlásiť
 4. cieľový web je nechutný, odporný, plný odporných dementných textov, špiny a nezrozumiteľných hatlanín, ktoré sa snažia vyzerať v slovenčine.
 5. záruka je len sekcia na webe, ktorá otvára malé popup okno.
 6. všeobecné obchodné podmienky sú výsmech. Ani slovo po slovensky v podmienkach samotných. Všetko v angličtine. Dokonca sa podozrivo ukrýva samotná firma Real Maker Investment na Paname v podobe obrázka a nie textu, čiže v podmienkach si názov firmy ani nedokážete vyhľadať.
 7. za tú slovenčinu by si autor hatlaniny zaslúžil výprask
 8. údajné názory a recenzie sú… zlý vtip.
 9. zaujímalo by nás, ako je možné odhlásiť spam, no nedarí sa nám to zistiť. Zvažujeme, že im napíšeme zopár správ a skúsime objednať si tento prípravok.

 

Zdrojový kód správy:
Return-Path: <bounce_pm@nakupcik.cz>
Received: from mail.nakupcik.cz (mail.nakupcik.cz [193.150.13.230])
Message-ID: <20160126234100982.BCD71AE280EB@mail.nakupcik.cz>

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Komentáre sú ukončené