Internetové podvodySpam

Podvodník Maštalír spamuje – pozor pred pôžičkovým spamom na pro-pozicka4.webnode.sk

Ohodnoťte článok

Neznámy podvodník, ktorý používa iné krstné mená, no stále rovnaké prievisko Maštalír, spamuje na pozbierané emaily na internete so správou o tom, že našiel zaujímavé pôžičky. Občas nás niektorí podvodníci rozosmejú a to je aj dnešný prípad. Najskôr vystupuje pod menom Michal Maštalír, používa email michal.mastalir@szm.sk a neskôr si zmení meno a používa Miroslav Maštalír a pre istotu si vytvorí aj nový email miroslav.mastalir@szm.sk. Bezplatný email potom rozposiela na posťahované adresy ľudí na internete správu o jeho super náleze, ktorý smeruje na stránky opäť prevádzkované na bezplatnej službe.

Spamujúci Maštalír

Pozrite si podobu týchto emailov:

Michal Maštalír spamuje

 

Miroslav Maštalír spamuje

Našiel som stránku na pôžičku kde Vám požičajú aj niekoľko tisíc EUR. Najlepšie je na tom, že sa výsledok dozviete ihneď po vyplnení krátkeho formulára. Tak Vám držím palce, aby Vám to vyšlo! Ponuku nájdete na:
www.pro-pozicka4.webnode.sk
Prajem Vám krásne Vianoce a štastný nový rok.

S pozdravom Miroslav Maštalír

Ak si neželáte, aby som Vám posielal dalšie spravy kliknite na tento link : http://pro-pozicka4.webnode.sk/odhlasenie/

Sviniar ešte používa výrazy ako Vianoce, želá, aby to vyšlo (čo vlastne?) pritom neovláda pravopis. Celé stránky sú ako zlý vtip. Prezentujú pôžičku ZUNO banky, do stránok neznámy vložil okno s kalkuláciou pôžičky ZUNO banky a tvári sa ako seriózna stránka. Tým vlastne len zneužil a využíva produkt banky ZUNO. Úbohý dizajn a celý systém stránok je však zakončený failom v závere emailu samotného. Píše sa v ňom, že pokiaľ nemáte záujem o dostávanie týchto ponúk, je nutné kliknúť na odkaz. Odkaz vedie na http://pro-pozicka4.webnode.sk/odhlasenie/, kde je jediná stránka a jediná veta s informáciou, že ste boli odhlásený. Bez toho aby ste zadali email a bolo vôbec čo odhlásiť. Stránky v skutočnosti žiadne odhlásenie nemajú, len na to hrajú, URL odkaz neobsahuje adresu a k žiadnemu zmazaniu dôjsť nemohlo pretože celú databázu má nezmenenú odosielateľ spamu naďalej vo svojom vlastnom počítači.

Odporúčanie:
Pokiaľ taktiež narazíte na tento email vo svojej schránke, informujte ZUNO banku, že bola zneužitá podvodníkom. V tomto prípade nejde o firmu, ale jednotlivca, ktorý využil niekoľko prvkov, bezplatné systémy a bezplatné schránky pre rozposlanie spamu pre vlastné obohatenie sa na provízií z prípadného uzatvorenia vzťahu medzi skutočným odberateľom pôžičky a bankou. Prípadne odporúčame nastaviť “mastalir” do filtra aspoň na týchto pár dní, kým nebude banka sankciovať zodpovednú osobu. Ide o jednoznačný podvod, čisto podvodné stránky a spam k tomu.

Stránky ďalej využívajú licencovanú fotografiu, ku ktorej zrejme nebudú mať vôbec doklad, keďže formátovo sedí skôr na skopírovaný duplikát z webov ako je napríklad HNonline a podobne.

Riešenie veci
Po niekoľkých dňoch sme boli oslovení autorkou webstránok s oznámením o podaní veci právnemu zástupcovi pre poškodzovanie. Po dvoch týždňoch sa však podarilo aj nám spojiť s právnym zástupcom s ktorým sme dospeli k názoru, že článok môže zostať, pretože pravdivo informuje o reálnej činnosti a nepoškodzuje žiaden subjekt. Upozorňuje na protiprávne konanie neznámeho páchateľa. Z tohto dôvodu zostáva článok v pôvodnej podobe verejne prístupný. Udalosť a postup sa odohral tak, ako je popisované.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené