Internetové podvody

Podvodná kvízová LIDL súťaž na alnuir.shop. Nič také neexistuje!

Ohodnoťte článok

Pozorný čitateľ nás upozornil na podvodné stránky prezentujúce súťaž so sieťou predajní LIDL. Opakujeme, že v žiadnych podobných prípadoch nejde o skutočnú súťaž. Predajne a značky sa nespájajú s neznámymi doménami a neponúkajú výhry, o ktorých vy sami nenájdete žiadnu zmienku na samotných oficiálnych stránkach.

LIDL sutaz september 2021

inzercia:

Podobné falošné súťaže a testy, ktoré majú za cieľ vytvoriť doje kvízu a výhry, nie sú reálne. Sú dielom podvodníka, ktorý využíva fotografie a značky. Dopúšťa sa tak niekoľkých trestných činov. Napríklad zneužitia obchodného názvu, zavádzania, poškodzovania dobrého mena firmy. Tiež nebezpečenstva zámeny pri vydávaní sa za zástupcu alebo priamo značku. V neposlednom rade je nutné upozorniť na fakt, že v konečnom dôsledku ide o podvod, ktorý má za cieľ získať akýmkoľvek spôsobom Vaše údaje, platobné údaje a okradnúť Vás.

LIDL súťaž neorganizuje

Na snímke je vidieť fotografiu z otvorenia, ktorá má už viac rokov a je na internete používaná v článkoch v zahraničí. Taktiež je vidieť niekoľko profilov ľudí, ktorí zrejme ani len netušia, že sú súčasťou nejakého podvodu.Nezmyslom je zobrazovaný dátum 14. mája 2021, čo môže signalizovať starý web a teda aj starú pascu, ktorú stále promuje aktuálna reklama. Je tiež prejavom veľkej nepozornosti autora. Odpovede na kvízové otázky sú tiež zaujímavé.

Na takéto stránky s podivnými doménami, kam je možné sa dostať len, ak poznáte presný link, sa bežne nedá vstúpiť. Ideálnou cestou je platená reklama podvodníka, ktorý si zaplatí, aby mu reklamná sieť posielala ľudí na zdanlivé súťaženie o drahé ceny. Najskôr môže na odkaze mať reálnu súťaž, alebo vyzerajúcu ako reálna. Po schválení kampane nastávajú zmeny a on už si robí s prílevom obetí čo chce. Bežný model, ktorý je jednoduchý a podvodníkom vynáša. Všetko to približuje aj kniha (Ne)bezpečný internet.

Upozornenie: LIDL súťaže nájdete len na oficiálnom Facebooku LIDL a žiadnom inom. Akcie, ponuky, súťaže, hry a pod sú takmer výlučne len spotrebiteľské – týkajú sa nákupu. Nie výmyslov drobných internetových podvodníčkov a dôverčivcov. Taký vám zmienku o súťaže pošlú len preto, že to považujú za dobrý skutok. Na Slovensku tento fenomén existuje medzi tými najmladšími a zároveň u najstaršej generácie používateľov vôbec.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
1
Milujem to
1
Nie som si istý
1
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *