Internetové podvodySociálne siete

Podvodná Facebook súťaž o zájazd na Maldivy cez “Tipy na dovolenou”

Podvodná Facebook súťaž o zájazd na Maldivy cez “Tipy na dovolenou”
5 (100%) 1 hlas[ov]

Desaťtisíce zdieľaní a komentárov má podvodná Facebook súťaž o zájazd na Maldivy (česky Maledivy). Zdieľajú ju dokonca aj odborníci v cestovnom ruchu, ktorým nie je divné to, že stránka “Tipy na dovolenou” (pozor, na adrese fb/tipnadovolenou bez Y) vlastne nie je ani tak o tipoch na dovolenku, ako skôr chaotickým neporiadkom zdieľajúcim všetko, čo len trochu prináša viralitu.

Dovolená maldivy, podvodník

inzercia:

Pozor na podvodnú súťaž Tipy na dovolenou

Zásadné fakty, ktoré bijú do očí pri súťaži o zájazd na Maldivy, ako aj pri vôbec organizovaní nejakej súťaže, sú nasledovné:

 • podvodník zneužíva aktuálnu situáciu, atraktivitu podobných cien, chuť cestovať a prítomnosť ľudí na sociálnej sieti.
 • žiadne pozadie, žiadna redakcia, kontakt, žiadne odvolanie sa na portál. Žiadne preukázanie, že stránku nemá vytvorenú 14 roční chalan len tak pre zábavu.
 • preukázateľná schopnosť plnenia nulová, čiže záruka,že nejaká cena existuje, neexistuje.
 • chýbajú náležitosti, ktoré je nutné zo zákona uvádzať pri podobných súťažiach aj v ČR. Nemáte jasno, aké sú podmienky a k čomu sa účasťou v súťaži zaväzujete, aké sú poplatky, dane, povinnosti.
 • autor súťaže svoje vlastné logo vytvoril tak, že ho ukradol a prerobil českej cestovnej kancelárii z https://www.dovolenkovani.cz/
 • organizátor “súťaže” má chaos v tom, čo prijíma, ako vyhodnocuje. Mieša FB s Instagramom. Obe adresy v závere článku.
 • ide o prototyp typickej podvodnej súťaže, pomocou ktorej získava jej autor bez toho, aby cenu vlastnil, alebo mal záujem cenu poskytnúť, viralitu a popularitu pre samotnú stránku. Týmto súťažiam sa podrobne venuje kniha (Ne)bezpečný internet
 • žiadna podobná súťaž nikdy nebola pravá a nikdy nepriniesla ani výhru, či zábavu. Je vysoko riskantná, keďže nepriláka len možné podvodné triky jej organizátora, ale môže prilákať aj podvodníkov z Indonézie, ktorí s podobne nazvaným profilom môžu lajkujúcich oslovovať, že vyhrali a lákať ich do pasce, ako tomu bolo nedávnu v záhradníctve Zahradnici.sk a Brest.sk.

Toto nie je prvá súťaž a ani zrejme posledná

V minulosti (15. júna 2020) už organizovali inú súťaž. Tá nemá doteraz výhercu. Priniesla však nádherné čísla a zisk tejto podvodnej skupine. 1000 komentárov a 880 zdieľaní.

Dovolená maldivy, podvodník

Odporúčanie

Nezdieľajte, nešírte tento podvodný blud. Nenapomáhajte viralite a dosahu podvodných stránok, ktoré už z diaľky nedisponujú žiadnym rozpočtom. Úroveň tejto stránky dokonca popiera, že by mala akéhokoľvek tajného prominentného sponzora, z ktorého vrecka by bol zájazd uhrádzaný. Takto totiž nefunguje žiadna súťaž a ani žiadna Facebook stránka!

Pochybné odkazy:

 • https://www.instagram.com/nadovolenou/
 • https://www.facebook.com/tipnadovolenou/
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *