Internetové podvodySpam

Pozor na Keto Diet spam a podvodné chudnutie (čítajte pozorne)

Pozor na Keto Diet spam a podvodné chudnutie (čítajte pozorne)
5 (100%) 1 hlas[ov]

Upozorňujeme pred zázrakom na chudnutie s názvom Keto Diet, ktorý zaplnil naše emailové schránky. Niekde je uvádzaný ako Keto Diet, inde je prezentovaný ako Keto Diet LB. Názvom je podobný na iný prípravok, ktorý v SR a ČR poznáme, no teraz rozlišujme ten, ktorý sa šíri emailami ako hromadný spam. Nevenujeme sa tomu prípravku, ktorý poznáme z TV reklamy, ale prípravku, ktorý je na obrázku nižšie!

Ketodiet podvod a spam

inzercia:

Ten, ktorý je na snímke a sľubuje zázraky. Keďže sa sami nechceme už angažovať v boji proti týmto šmejdom a vydaním knihy (Ne)bezpečný internet by som rád viac svoj čas sústredil na to, čo bolo doteraz zanedbávané, dovolím si len stručne.

Ketodiet podvod a spam

Foto: Pozor na Keto Diet uvedené v článku.Aj takto sa dokáže prejaviť, neprehliadnuteľným otravným spamom, ktorý nechce skončiť.

Vážne pochybenia podvodníkov s Keto Diet sú:

 • Šialená neúmerná miera spamu, ktorý sa nedá odhlásiť
 • Spam obsahuje obrázok lekára, ktorý neexistuje. Ide o fotografiu z fotobanky a model nie je lekárom.
 • Spam smeruje na podvodné stránky plné fotografií ľudí pred a po. Všetky fotografie so slovenskými menami sú aj na množstve iných portálov, kde už nesú iné zahraničné mená. Snímky pritom pochádzajú z iných portálov, kde sú uvádzané v súvislosti s chudnutím poctivou drinou a zmenou životosprávy. Nie hltaním zázračných tabletiek.
 • Nejasné zloženie
 • Nejasný výrobca
 • Žiadne skutočné štúdie a potvrdené výsledky
 • Ilegálny predaj – protizákonný predaj, keďže nezobrazujú predajcu. Na spodku stránky je uvedené len Global Partners LTD, chýbajú však všeobecné podmienky, informácie k spracovaniu osobných údajov, riadne informácie o reklamácii. Nevidíte žiadne oprávnenia. Názov firmy s takým názvom, aký je na spodku stránky, môže predávať pokojne emailové databázy, klince, kancelársky papier, nukleárny odpad, či poradenstvo vo vzťahoch.
 • Stránky obsahujú niekoľko psychologických prvkov na vytvorenie dojmu pravosti a certifikácie. Sú to len obrázky. Nič, žiadna autorita, či reálny odznak nejakej pravosti.  To odpočítavanie skončenia výhodnej ponuky je nátlaková akcia? Vážne dve hodiny čas na overenie si na Googli?
 • Komentáre pod článkom sú čistý podvod. Dizajn starého Facebooku, pokúšajú sa navodiť dojem, že ide o možnosť komentovať.

Žiadne referencie, fotografie sú nakradnuté.

Žiadna fotografia, žiadneho zákazníka, ktorý si pochvaľuje KetoDiet, na týchto stránkach, nie je pravá. Všetko sú kradnuté snímky z iných stránok, často zneužívané inými prípravkami.

Lívia Marhevská KetoDiet

Lívia Marhevská, ktorá sa zobrazuje nižšie s príbehom, v skutočnosti nie je Lívia. Ide o zahraničnú ženu, ktorej pôvod je nemožné vystopovať, pretože niekoľko rokov jej fotografie kolujú v spojitosti s GARCINIA LOSS prípravkom na chudnutie. Jednou zo stránok, ktoré sa nemusíme báť uvádzať, je eBay. Na inom mieste sa objavuje v súvislosti s iným prípravkom Ketosis Advanced. V mnohom podozrivé, hoci nie na našom trhu. Slečnu nájdete aj na pintereste.

Neodporúčame teda používanie tabliet na obrázku a žiadnych podobných stránok, ktoré by sa vám snažili tieto tablety predať. Tie odrážky vyššie sú dostatočne jasné. Prosíme, nepíšte nám žiadosti o vrátenie peňazí, alebo reklamácie výrobkov smerované k nám. Stále sme terčom nepochopenia týchto článkov od zákazníkov, ktorí si podobné prípravky kupujú. Prosíme, aby článok bol čítaný pozorne. Ďakujeme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *