Sociálne siete

Podvodná českú súťaž o dovolenku na Bora Bora naberá na sile

Ohodnoťte článok

Neznáme stránky, ktoré sú plné podivného a zdieľaného obsahu, prišli s nápadom usporiadať súťaž o dovolenku za 320 000 CZK na ostrovy Bora Bora. Super, poviete si, že takáto lákavá šanca, tu ešte nebola a zazdieľate, či splníte úlohu, ktorú stránky ľuďom dali. Lenže takáto úloha tu už bola niekoľko krát. Stránky nemajú reálnu prevádzku, sídlo, kontakt, nemajú sponzora, nemajú podmienky, nemajú stanovený žiaden štatút a pravidlá. Idú venovať poriadne drahú vec len tak niekomu cez obyčajný klik a celá súťaž pritom nemá žiadnu logiku. To, čo predvádza táto Facebook stránka je klasický príklad podvodnej Facebook súťaže a ani sa nesnažia, aby to vyzeralo inak.

Bora Bora podvodná súťaž

inzercia:

Podvodná súťaž o dovolenku a olajkovanie štyroch stránok k tomu

Přinášíme vám VELKOU SOUTĚŽ o dovolenou na Bora Bora v hodnotě 320 000,-Kč pro 2 osoby!” tvrdia a uvádzajú fotografiu bez nejakej pompy, s jednoduchým textom napísaným v nejakom editore s podmienkou olajkovať hneď štyri rôzne stránky. Nejde o posilňovanie jednej stránky, ale rovno štyroch, ktorým musíte dať lajk. Tieto stránky tak náramne narastú na fanúšikovskej základni a pritom celkom zadarmo. Ľudia si stále neuvedomujú, že ich lajk má určitú hodnotu a rozdávajú ho len preto, že ho pokladajú za bezplatný.

Pozor na fake news a klamstvá

Zámerné klamstvá vás môžu prinútiť kliknúť a otvoriť si stránky len preto, že vám oznámia smutnú novinku. Semir Gerchan zomrel? To vážne? Tieto stránky pritom využívajú podobné praktiky, ktorými vás prilákajú na web plný reklamy. Reálne sa o žiadne smrti a ani o Semirovi nič nedozviete. Stránky chcú, aby ste prešli na ďalšiu stranu, no tá neexistuje. Len množstvo reklamy, ktoré v akomsi zúfalstve poklikáte. Odporúčame nahlasovať príspevky, ktoré pokladáte za nevhodné, urážlivé, falošné a nebezpečné.
kobra 11 podvod semir gerhan zomrel

 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *