Internetové podvody

Varovanie pred liekom proti infarku myokardu s názvom Remi Bloston

Varovanie pred liekom proti infarku myokardu s názvom Remi Bloston
3.5 (70%) 8 hlas[ov]

Je ťažké popísať prekvapenie, ktoré máme pri sledovaní inzertného priestoru na stránkach Nového času. Reklamy, ktoré nás nesledujú na žiadnych portáloch počas dňa, no cielia na nás len ak navštívime Cas.sk cez mobil.  Zdá sa, akoby sme už nerozumeli inzertným spoločnostiam, ktoré nakupuj priestor aj na cas.sk a potom servírujú reklamu. Momentálne dokážu propagovať aj takú nehoráznosť, ako je liek v podobe zázračných tabliet Remy Bloston. Pozor, tieto tablety údajne vynašiel Slovák, renomovaný lekár Prof. Žigmund Ján Slávik. Kým lekár Ján Slávik existuje a s týmto podvodom nemá nič spoločné, meno Žigmund Ján Slávik je vymyslené. Rovnako, ako snímka lekára v skutočnosti z fotobanky. Použitá na stránkach všade po internete.

Podvodné lieky na srdce, Remi Bloston

inzercia:

Všimnite si, že reklama uvádza „Domáci trik“ no následne už o žiadnom domácom triku nie je ani reč. Rovnaké podvodné klamstvá zverejňujú celé roky aj fotografie a ilustrácie s banánmi v súvislosti s chudnutím, či bannery s vypadávaním vlasov. Domáci trik nikdy nie je domáci. Jednu hrozbu, podvodný liek na srdce, sme tu už mali v podobe Hearth Tonic alebo ReCardio.

Hrozba na niekoľko krát

Silné antivírusy sa už starajú o blokovanie týchto podvodných domén, kým nechránené počítače verejnosti dovolia na podobné stránky vstupovať aj naďalej. Najzarážajúcejšie je, že ide o rovnaké podvodné stránky, aké nám celé roky ponúkajú rôzne prípravky. Na kĺby, kosti, na boj proti bradaviciam. Len fotografia z nejakej konferencie a obsah, ktorý si premietajú na plátno si podvodníci neustále menia tak, ako sa im to hodí. Opäť sa stránky volajú SLOVENSKÝ LEKÁRSKY PORTÁL, čo menej znalým ľuďom môže pripadať ako skutočný informačný zdroj. Stránky LINK1 následne vedú na stránku LINK2, kde si môžete podvodný liek zakúpiť. Sami sa nenazývajú liekom, no zámerne je text a celá konštrukcia podvodu vytvorená tak, že tento dojem musí každý mať.

Neohrozujte svoje zdravie

Problémy so srdcom, krvou, tepnami, či riziko infarktu myokardu však žiaden podvodný liek, o ktorom nikto nič nevie, nemôže riešiť a liečiť. Za žiadnych okolností preto neodporúčame dôverovať informáciám na podvodných nereálnych stránkach. Rovnako ako stránkam, ktoré predávajú prípravok a liečivo bez potrebných oprávnení, licencií, zatajujú svoje sídlo, skutočného predajcu, reklamácia je nemožné, zloženie je neznáme.

Spôsobom, akým prebieha predaj môže ísť o predajcu z konkrétneho sídliska z Košíc, ktorý v garáži mieša arzén s múkou a vyrába z nich tablety. Ide totiž o presne tú istú neistotu pôvodu, zloženia, licencií, oprávnení a toho, kde končia vaše peniaze a vaše zdravie spolu s nimi.

 • LINK1:  https:(2x lomítko)sk.4goodluck.eu/#_aabp=ZauXAnMVKnGejWjIkjtuipk1Mm2jBEOLUBeQM6lUW22eaxEUTJEM4acjzg9WKnfp&_aabr=C….
 • LINK2: https:(2x lomítko)shockingdiscover.com/421/remibloston-med-m/gps/
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
23
Šťastný
3
Milujem to
1
Nie som si istý
7
Hlúposť
6
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  1 Comment

  1. Ďakujem za upozornenie ! Málem som ho kúpil. Remi Blastom.
   Je toho plný internet. Niekde to je uvádzané len ako výživový doplnok.
   Inde ho vynašiel Číňan, nie Slovák.

  Komentáre sú ukončené