Spam

Po “Somnajlacnejsi” spamuje už aj české Slevin.cz, rovnakým spôsobom

Ohodnoťte článok

Slevin spam

inzercia:
Pred niekoľkými hodinami sme dostali spam, ale našli sme aj niekoľko emailov od vás, kde píšete, že vás spamuje portál “Somnajlacnejsi” na emailové adresy, ktoré nie sú verejné, prípadne reagujete na fakt, že vôbec ide o nevyžiadanú poštu ku ktorej ste sa nikdy neprihlásili. Piatok 17. január ešte neskončil a na jeden z našich nikde neuverejnených emailov práve dorazila ďalšia ponuka na český zľavový portál Slevin.cz. Ani v tomto prípade sme nikdy neprejavili záujem o príjem ponúk, nikdy sme o zľavovom portáli nepočuli, súhlas na spracovanie osobných údajov sme neposkytli, adresu taktiež a v odoslanej ponuke nie je klasicky definované na základe čoho ste email obdržali, prečo, aký je pôvod adresy, len drzý leták do schránky. Lenže aj letákov môže byť príliš a dôležitá pošta sa medzi nimi stratí, alebo zahodí. Budeme radi, ak nás budete kontaktovať, do akej miery sú postihnuté vaše schránky spamom z tohto portálu. Hľadáme spojitosť, či je rovnaká databáza vytipovaných a neznámo ako získaných adries používaná u oboch služieb.

Spam smerujúci na Slevin.cz rozposiela Samme.cz. Hlavička emailu:

Precedence: bulkFrom: “=?UTF-8?B?U2xldsOtbi5jeg==?=” <info@samme.cz>
Reply-To: info@samme.cz
MIME-Version: 1.0
X-Mailer-LID: 23,24,25,26
List-Unsubscribe: <http://samme.cz/unsubscribe.php?M=394651&C=d72pb4e2c93946c9e1d4…N=22>

Vec riešime a spracúvame do podnetu pre Obchodnú inšpekciu. Vo veci Slevin.cz odporúčame osloviť priamo českú obchodnú inšpekciu Praha, keďže portál samotný sídli v hlavnom meste ČR. V záujme brániť emailové adresy, ktoré sme nikde neprihlásili a v záujme chrániť seba a ostatných pred spamom tejto podoby, si dovoľujeme informovať o zneužití adries, ku ktorým nebol nikdy umožnený súhlas na príjem spamu, obchodných ponúk a adresa nikdy nebola potvrdená žiadnou správou, alebo iným spôsobom ako adresa naša, otvorená pre podobné ponuky. Správy starostlivo zálohujte.

Upozornenie
Dovoľujeme si upozorniť, že neriešime všetky nevyžiadané ponuky. V tejto chvíli sa problémom zaoberáme, pretože sú ponuky rozposielané na zámerne nezverejňované adresy, neexistujúce kontakty, alebo kontakty, ktoré sú uvedené na chránených miestach starostlivo hlavne aby sa zamedzilo spamu. Toto bolo porušené. Adresy boli získané nám neznámym spôsobom. Hľadáme v tejto chvíli spojitosť medzi oboma spomínanými portálmi z dneška.

Šimon

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené