Spam

Spam z portálu “Somnajlacnejsi” naberá na obrátkach

Ohodnoťte článok

somnajlacnejsi

inzercia:
Dnes sa naplno prejavil zľavový portál “Somnajlacnejsi” spamom prekonávajúc posledné vyčíňanie. V schránke sme teraz našli niekoľko podnetov od vás. Falošná výhra v lotérií, žiadosť o poslanie mobilu do Nigérie a 4x rovnaký spam, ktorý dorazil celkovo 4x aj k nám samotným a stále od zľavového portálu v Deichmannovskom nádychu, len vo väčšom počte než naposledy. Dnes totiž prišiel spam aj na adresy, ktoré minule neboli obsiahnuté v jeho zoznamoch. Dorazil nám na také, ktoré nikdy nemohli byť registrované pre príjem spamu, pretože sme ich nikdy nikde nepoužili. Ide o adresy, ktoré za žiadnych okolností nemohli súhlasiť s prijímaním akejkoľvek nevyžiadanej pošty, pretože by nás nikdy ani len nenapadlo tieto adresy použiť na takýto účel, alebo len z nejakého čudesného dôvodu. Spam sme ďalej dostali na emailovú adresu, ktorá bola uvedená len raz pri fingovanom inzeráte hľadaní práce, hoci ide o adresu vytipovateľnú napríklad pri hádaní loginov administrátora na doméne stránok. Počas dneška portál rozposlal nie jeden, ale s najväčšou pravdepodobnosťou minimálne dva newslettre za sebou. Nie je jasné, dokedy mieni pokračovať a schránky ľudí plniť nevyžiadanou poštou.
Chápeme, že boj o prežitie je ťažký, no odmietame byť obeťami spamovania nevyžiadanej pošty, neférového druhu reklamy a zneužívania emailových adries. Rovnako tak s jednaním portálu a využívaním tohto druhu nečistej reklamy nesúhlasia iní poškodení.

Boli sme informovaní našim čitateľom, že vo veci sám podáva podnet na Obchodnú inšpekciu a s najväčšou pravdepodobnosťou sa pripojíme aj my. On sám s istotou tvrdí “Nikdy som tú adresu nepoužil. Mám ju k doméne a nikde nebola zverejnená. Je jedine skrytá v scripte na odpoveď cez CMS, ale to nemali šancu vidieť. Prípadne sa mohlo stať, že sa nejako dostali do scriptov webu, lebo len tam je tá adresa uvedená a to mám obavu o bezpečnosť, pretože ak sa dostali k emailu, mohli sa dostať aj k niečomu ďalšiemu. Spisujem to a možno dnes pošlem” Tvrdí MK.
Radi by sme požiadali, aby ste i vy v prípade zneužitia vašich adries v prípade istoty, že ste adresu nikdy subjektu neposkytli, obrátili na úrady s podnetom na prešetrenie konania (šírenia reklamy prostredníctvom spamu z adresy noreply@somnaj.-.. atď) spolu s dotyčnou správou a emailovou adresou, ktorá bola zneužitá. Nezabudnite si dotyčný email zálohovať, vytlačiť a uchovať.

Pre súhrn a obranu:

 • email dorazil na adresu, ktorá sa nepoužíva a nikdy nebola nikde zverejnená
 • email uvádza možnosť odhlásenia ale ignoruje vysvetlenie dôvodov jeho prijatia a obsiahnutia adresy v zozname
 • email neuvádza dôvod prijatia tohto spamu
 • email dokonca prichádza v jednom dni dva krát s iným obsahom
 • nikdy sme na portáli nenakupovali a ani žiadnemu subjektu túto adresu neposkytli

Hlavička spamu:
From: “Somnajlacnejsi.sk/” <noreply@somnajlacnejsi.sk>
Reply-To: “Somnajlacnejsi.sk/” <noreply@somnajlacnejsi.sk>
Subject: =?utf-8?Q?DVR_kamera_do_auta_s_no=C4=8Dn=C3=BDm_viden=C3=ADm,_19?=
=?utf-8?Q?=E2=82=AC,_GripGo_dr=C5=BEiak_do_auta_na_telef=C3=B3n,_GPS_a_ta?=
=?utf-8?Q?blet,_5=E2=82=AC?=
Message-ID: <MzY4OTQzNQAC94628Y87BAMTM4OTk3NDg3NTk0MTc5@somnajlacnejsi.sk>

Šimon

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Spam

  Komentáre sú ukončené