Deti zneužívané na Facebooku: Zdieľanie dieťaťa mu vraj pomôže k operácií srdca

Ohodnoťte článok

Ďalšia podvodná zbierka pre údajne choré dieťa, ktoré potrebuje operáciu. Tentoraz ide o užívateľa z ČR, ktorý cez svoj vlastný profil šíri správu o údajnej zbierke na operáciu malého dieťaťa. Ide o fotografiu umiestnenú na stránkach profilu Helinka Nečesalová, kde textom vyzývajúcim k zdieľaniu, aby sa podarilo vyzbierať dosť peňazí, láka ľudí k šíreniu správy vymyslenej a podvodnej.

Hoax zdieľanie zbierka operácia dieťa

K dnešnému popisovanému podvodu si autorka stiahla fotografiu bábätka narodeného v roku 2006 zo súkromných stránok jednej rodiny, ktorá fotografiu zavesila na web pri príležitosti narodenia nového člena rodiny, kde pripojili, že je dieťa je zdravé a má sa k svetu. Zdroj fotografie si ostatne môžete pozrieť sami na: http://heinovi.cz/2006/10/

Žiadne zbierky cez Facebook neexistujú, vždy ide o podvod
Opakovane apelujeme na verejnosť, aby nezdieľaloa žiadne zbierky. Cez Facebook neexistuje možnosť merania a ani zbierania financií. Žiadny druh zbierok Facebook nepovoľuje a denne vznikne asi 100 zbierok, ktoré lákajú ľudí na podvodné príbehy a emócie. Za posledné dva roky sme vám predstavili 18 rôznych prípadov zneužitia Facebooku. žiadne zbierky neexistujú, pretože niečo také nie je možné, rovnako ako počítanie, koľkým ľuďom prepošlete email s určitým obsahom. Napriek tomu sa snažia mnohí chorým na fotografii pomôcť. Pomáhajú tým pritom len autorom podvodných príspevkov zarobiť vďaka tomu, že ich zdieľaním podporíte a propagujete.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.