LIDL vám nedá žiaden kupón na 100 EUR zľavu, ide o podvod cez Whatsupp

LIDL vám nedá žiaden kupón na 100 EUR zľavu, ide o podvod cez Whatsupp
5 (100%) 1 hlas[ov]

Identický prípad, ako pri akvaparku Tatralandia, sa objavil opäť v podobe stránok a opäť cez aplikáciu Whatsupp. Šírená falošná stránka na adrese www(bodka)lidl-sk.win vás pritom môže nemilo prekvapiť vylákaním citlivých údajov, ktoré pokojne dôverčivá osoba rada zadá. Opakované prípady nás presvedčili o tom, že upozorniť na každú jednu obmenu pôvodného podvodného hlásenia a scamu má zmysel publikovať.

Správa v znení:  „Lidl rozdá bezplatný kupón vo výške €100 na oslavu 15. výročia. Získajte svoj bezplatný kupón na : http://www(bodka)lidl-sk.win/“ vás má nalákať na získanie kupónu za jednoduché odpovede. V skutočnosti žiadna spoločnosť nikdy nič podobné neponúkala, neponúka a ani ponúkať nebude. Atraktivita značky a najmä využiteľnosti kupónu zvyšuje dôveryhodnosť. Akékoľvek podobné praktiky pritom poškodzujú aj značku, či dobré meno reťazca. Kupón stiahnutý z internetu, alebo získaný za zodpovedanie otázok už pritom v minulosti rozdávali podvodné stránky pre TESCO a krátko na to aj pre LIDL. Ten súčasný je opäť len podvodom.

  • Stránky už detekuje zabezpečenie stránok od ESET.
  • Rovnaké prípady majú aj v zahraničí, toto je napríklad talianska podvodná stránka:

taliansky lidl

Podnet poslal Samuel, ďakujeme.

POZNÁMKA: internetové adresy HOAX.sk už nejaký čas prepisuje a znak bodky nahrádza spojením (bodka). Dôvodom je automatické pretváranie celých odkazov na klikateľné v niektorých systémoch.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.