Varovanie: falošné vstupenky do Tatralandie pre 500 rodín na divnom webe

Varovanie: falošné vstupenky do Tatralandie pre 500 rodín na divnom webe
5 (100%) 1 hlas[ov]

Už sme tu mali falošné poukážky do Tesca, LIDL, ale vstupenky do akvaparku Tatralandia sú celkom novinkou. Viacerí chceme v horúcom lete schladiť hlavu pri vode a tak je akvapark skvelá a lákavá lokalita, s ktorou bude mať prípadná mega akcia s lístkami zadarmo nepochybne úspech. Omyl.

Tatralandia fake

Podvodné lístky do akvaparku Tatralandia (žiadne lístky)

Podvodné stránky s falošnou súťažou totiž sľubujú vstupenky pre až 500 rodín. Všetko vyzerá zaujímavo a vierohodne. Doménu stránok dokonca tvorí aj obchodný názov objektu, čo je pomerne ľahko právne postihnuteľné. Falošné stránky prezentujú rýchly dotazník, v ktorom ako odmenu máte možnosť získať rodinný celodenný vstup, ktorý tu podvodník formuluje trochu nezmyselne ako 5 bezplatných povolení na 500 rodín.

Akoby autorom bol amatér v slovenskom jazyku a príprave textov, ktorý má niekto ďalší vôbec rozumieť.  http:// www. tatralandia-sk . win (upozorňujeme, že ide o kategóriu stránok: PODOZRIVÉ, SCAM)

Podvodné stránky zverejňujú falošné komentáre na Facebooku. Snažia sa o vytvorenie dojmu, že celá vec funguje. Žiaden komentár však nie je pravý. Profily sú neklikateľné a znenie komentárov je pritiahnuté za vlasy rovnako tak. Zarážajúce je, že dotazník má brutálne chyby v slovenčine. Pri jeho vyplnení nabieha niekoľko stavov s posledným, ktorý znie, že ste oprávnený. Nasleduje krok, v ktorom musíte potvrdiť svoj záujem a získať vstupenky.

Upozorňujeme na pravdepodobný SCAM

krok, ktorý sa tu vyžaduje, je spojenie s niekým neznámym. Opakovane upozorňujeme na podvodné súťaže a rôzne pochybné skupiny, ktoré pomocou komunikácie v rámci súťaží žiadajú telefónne čísla a potvrdzovacie kódy. Pomocou nich dokážu hravo vybrať z paušálnych tarifov nemalé čiastky, ktoré zaplatí majiteľ paušálu a telefónneho čísla. Je vysoká pravdepodobnosť, že všetky prvky na tomto podvodnom webe vedú k obohacovaniu podvodníkov v pozadí. Spojenie cez WhatsUpp je aj pre nás novinkou.

Upozorňujeme, že TATRALANDIA, ako dotknutá stránka nijakým spôsobom nepodporuje túto falošnú súťaž a jej logo, ochranná známka a obchodný názov boli použité bez záujmu, súhlasu a vedomia majiteľov. Aplikácia, ktorá sľubuje poukážky, je podvodným nástrojom na poškodenie dôverčivých návštevníkov. Veríme, že takéto zhodnotenie v prípade stránky postačuje.

Námet: čitateľka Janka, ďakujeme.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.