Varovanie: falošné vstupenky do Tatralandie pre 500 rodín na divnom webe

Ohodnoťte článok

Už sme tu mali falošné poukážky do Tesca, LIDL, ale vstupenky do akvaparku Tatralandia sú celkom novinkou. Viacerí chceme v horúcom lete schladiť hlavu pri vode a tak je akvapark skvelá a lákavá lokalita, s ktorou bude mať prípadná mega akcia s lístkami zadarmo nepochybne úspech. Omyl.

Tatralandia fake

Podvodné lístky do akvaparku Tatralandia (žiadne lístky)

Podvodné stránky s falošnou súťažou totiž sľubujú vstupenky pre až 500 rodín. Všetko vyzerá zaujímavo a vierohodne. Doménu stránok dokonca tvorí aj obchodný názov objektu, čo je pomerne ľahko právne postihnuteľné. Falošné stránky prezentujú rýchly dotazník, v ktorom ako odmenu máte možnosť získať rodinný celodenný vstup, ktorý tu podvodník formuluje trochu nezmyselne ako 5 bezplatných povolení na 500 rodín.

Akoby autorom bol amatér v slovenskom jazyku a príprave textov, ktorý má niekto ďalší vôbec rozumieť.  http:// www. tatralandia-sk . win (upozorňujeme, že ide o kategóriu stránok: PODOZRIVÉ, SCAM)

Podvodné stránky zverejňujú falošné komentáre na Facebooku. Snažia sa o vytvorenie dojmu, že celá vec funguje. Žiaden komentár však nie je pravý. Profily sú neklikateľné a znenie komentárov je pritiahnuté za vlasy rovnako tak. Zarážajúce je, že dotazník má brutálne chyby v slovenčine. Pri jeho vyplnení nabieha niekoľko stavov s posledným, ktorý znie, že ste oprávnený. Nasleduje krok, v ktorom musíte potvrdiť svoj záujem a získať vstupenky.

Upozorňujeme na pravdepodobný SCAM

krok, ktorý sa tu vyžaduje, je spojenie s niekým neznámym. Opakovane upozorňujeme na podvodné súťaže a rôzne pochybné skupiny, ktoré pomocou komunikácie v rámci súťaží žiadajú telefónne čísla a potvrdzovacie kódy. Pomocou nich dokážu hravo vybrať z paušálnych tarifov nemalé čiastky, ktoré zaplatí majiteľ paušálu a telefónneho čísla. Je vysoká pravdepodobnosť, že všetky prvky na tomto podvodnom webe vedú k obohacovaniu podvodníkov v pozadí. Spojenie cez WhatsUpp je aj pre nás novinkou.

Upozorňujeme, že TATRALANDIA, ako dotknutá stránka nijakým spôsobom nepodporuje túto falošnú súťaž a jej logo, ochranná známka a obchodný názov boli použité bez záujmu, súhlasu a vedomia majiteľov. Aplikácia, ktorá sľubuje poukážky, je podvodným nástrojom na poškodenie dôverčivých návštevníkov. Veríme, že takéto zhodnotenie v prípade stránky postačuje.

Námet: čitateľka Janka, ďakujeme.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.