HOAXInternetové podvodySociálne siete

Tesco rozdáva 100 EUR kupóny? V skutočnosti ide o podvod

Tesco rozdáva 100 EUR kupóny? V skutočnosti ide o podvod
2.5 (50%) 4 hlas[ov]

Podvodné stránky ponúkajú ľuďom 100 EUROVÉ kupóny do TESCO. V skutočnosti nejde o žiaden kupón, len zneužité logo a narafičený kód. Už prvá veta na pochybných nastražených stránkach na adrese:  http://insightsurveys.net/tesco20/ ponúka vetu „Vybrali sme vás a ponúkame vám možnosť zúčastniť sa nášho krátkeho prieskumu a získať kupón! Zostáva nám iba 259 kupónov, preto sa poponáhľajte.“ ktorá je naozaj zvláštna. Najmä preto, že rôznym ľuďom zobrazuje na Facebooku rôzny počet zostávajúcich kupónov a ak sa pripojíte cez mobil, aj číslo máte iné. Kupóny neubúdajú, skôr sa miešajú.

TESCO falošný kupón

inzercia:

Stránky a zneužité TESCO

Takáto poukážka je v TESCU neplatná. Nemá reálnu hodnotu. Stránky, ktoré ju generujú, sú podvodné stránky s podivnou doménou, nezobrazujú prevádzkovateľa, ani kontakt. Komentáre, ktoré sa pod stránkou zobrazujú, sú narafičené nefunkčné správy dosadené natvrdo v kóde a nie písané reálnymi ľuďmi. Okrem toho, komentáre zrejme pochádzajú z inej podvodnej stránky, pretože nesedia k tomu, čo sa deje hore. Odkliky nereagujú, čo je len jasný dôkaz toho, že ide o škaredý podvod. Ľudia pritom horlivo klikajú a nechávajú si vygenerovať vlastné poukážky. Celé stránky sú vyrobené tak, aby vás prinútili zdieľať túto konkrétnu podvodnú stránku a dotiahnuť ešte viac ľudí. Vypuklo tak doslova šialenstvo.

Nejde o vírus

Nejde však o vírus, ako to hlásia niektoré neodborné články alebo naopak „zaručení odborníci v komentároch“. Stránky sú označené ako mallware v prehliadačoch, aby ste im viac nedôverovali. Nejde však o vírus, neinfikoval váš počítač. Veľmi často ale v takýchto prípadoch ide o vírus. Napríklad o škodlivý kód, ktorý sa snaží získať citlivé údaje, alebo vytvoriť prienik pre cudzie činnosti vo vašom počítači. Prejdite si antivírusovým programom počítač sem tam z iných dôvodov a nie týchto. Facebook vírusy sa prejavujú skôr tak, že vo vašom mene zdieľajú niečo, o čom neviete. Preto si nechajte povedať, či vaši priatelia vidia niečo podivné vydané pod vašim menom a vy to nevidíte.

Dôvetok: Do redakcie sa nám ozvalo už 15 rozčarovaných ľudí, buď s otázkou, či je to pravda, alebo s upozornením, že to naozaj pravda nie je. Prosíme, nechoďte do predajní TESCO s týmito poukážkami. Ide o podvod a zneužitie loga TESCO.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Komentáre sú ukončené