Tesco rozdáva 100 EUR kupóny? V skutočnosti ide o podvod

Tesco rozdáva 100 EUR kupóny? V skutočnosti ide o podvod
2.5 (50%) 4 hlas[ov]

Podvodné stránky ponúkajú ľuďom 100 EUROVÉ kupóny do TESCO. V skutočnosti nejde o žiaden kupón, len zneužité logo a narafičený kód. Už prvá veta na pochybných nastražených stránkach na adrese:  http://insightsurveys.net/tesco20/ ponúka vetu „Vybrali sme vás a ponúkame vám možnosť zúčastniť sa nášho krátkeho prieskumu a získať kupón! Zostáva nám iba 259 kupónov, preto sa poponáhľajte.“ ktorá je naozaj zvláštna. Najmä preto, že rôznym ľuďom zobrazuje na Facebooku rôzny počet zostávajúcich kupónov a ak sa pripojíte cez mobil, aj číslo máte iné. Kupóny neubúdajú, skôr sa miešajú.

TESCO falošný kupón

Stránky a zneužité TESCO

Takáto poukážka je v TESCU neplatná. Nemá reálnu hodnotu. Stránky, ktoré ju generujú, sú podvodné stránky s podivnou doménou, nezobrazujú prevádzkovateľa, ani kontakt. Komentáre, ktoré sa pod stránkou zobrazujú, sú narafičené nefunkčné správy dosadené natvrdo v kóde a nie písané reálnymi ľuďmi. Okrem toho, komentáre zrejme pochádzajú z inej podvodnej stránky, pretože nesedia k tomu, čo sa deje hore. Odkliky nereagujú, čo je len jasný dôkaz toho, že ide o škaredý podvod. Ľudia pritom horlivo klikajú a nechávajú si vygenerovať vlastné poukážky. Celé stránky sú vyrobené tak, aby vás prinútili zdieľať túto konkrétnu podvodnú stránku a dotiahnuť ešte viac ľudí. Vypuklo tak doslova šialenstvo.

Nejde o vírus

Nejde však o vírus, ako to hlásia niektoré neodborné články alebo naopak “zaručení odborníci v komentároch”. Stránky sú označené ako mallware v prehliadačoch, aby ste im viac nedôverovali. Nejde však o vírus, neinfikoval váš počítač. Veľmi často ale v takýchto prípadoch ide o vírus. Napríklad o škodlivý kód, ktorý sa snaží získať citlivé údaje, alebo vytvoriť prienik pre cudzie činnosti vo vašom počítači. Prejdite si antivírusovým programom počítač sem tam z iných dôvodov a nie týchto. Facebook vírusy sa prejavujú skôr tak, že vo vašom mene zdieľajú niečo, o čom neviete. Preto si nechajte povedať, či vaši priatelia vidia niečo podivné vydané pod vašim menom a vy to nevidíte.

Dôvetok: Do redakcie sa nám ozvalo už 15 rozčarovaných ľudí, buď s otázkou, či je to pravda, alebo s upozornením, že to naozaj pravda nie je. Prosíme, nechoďte do predajní TESCO s týmito poukážkami. Ide o podvod a zneužitie loga TESCO.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.