Keď sa podvodný email “od Paypal” sekne a prezradí, že je podvodný

Ohodnoťte článok

Je bežné, že sa do našich schránok dostávajú rôzne podvodné emaily. Je časté aj to, keď niekto vydáva email za Paypal email, napríklad s informáciou o blokovaní, potvrdení transakcie a podobne. Paypal nie je len tak. Email z Paypal má často svoju dôležitosť, veď je napojený na platobné karty a pomocou mena a hesla si viete zaplatiť čokoľvek. Podvodné emaily sa často snažia získať meno a heslo, pokúšajú sa vyzerať ako Paypal a nepozorný človek sa môže naozaj prihlásiť. Nuž a jeden taký príklad podvodného emailu dorazil do schránky včera. A povieme vám, to bol teda babrák… ten čo ten email zostavil.

podvodnik paypal

Jedna chyba a prezradil, že je sprostý ako tágo

Ak nás sledujete dlhodobo, nevyhýbame sa úprimnému hodnoteniu niektorých prešľapov. Tento prešľap patrí medzi tie primitívne. Email, ktorý tvrdí, že ste sa prihlásili z nového zariadenia a Paypal potrebuje overiť, či ste to vy, je možno fajn. Nie je však bežný pre Paypal. To by tak nevadilo, keby autor tohto podvodného emailu, ktorý vyzerá veľmi pekne, nedal pozor, čo robí. Adresáta neskryl a vidieť tak veľké množstvo adries ukrytých v priamom adresnom riadku. Poplietol riadky a odhalil, že nie vy, ale množstvo rôznych emailových adries, firiem, jednotlivcov, z Bulharska, Maďarska, Švédska, USA, Nemecka a podobne, malo byť oslovených rovnakým podvodným SCAM emailom.
V prípade, ak dostanete takýto email, je viac než isté, že aj bez hlbších analýz takýto email v skutočnosti nikomu nepatír, alebo len nejaký podvodník síce niečo pekne naplánoval a dal si prácu s podvodným emailom, no pokašľal odosielanie.

Foto v článku: zámerne otočený vzhľad toho, čo nám bolo ako príklad poskytnuté. Foto je zámerne otočené, aby sa nedali ľahko načítať adresy.
zdroj: čitateľ TNG

Kedy je email od PAYPAL falošný?

  • Platí, že je falošný pri mnohých prvkoch, no ten najzákladnejší je bežný – Keď smerujú jeho odkazy inam ako na https://paypal.com
Tags: , ,

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.