HOAX

HOAX: zábery figuríny z nemocnice vraj fejk na strašenie ľudí. Naozaj?

HOAX: zábery figuríny z nemocnice vraj fejk na strašenie ľudí. Naozaj?
5 (100%) 2 hlas[ov]

Na Facebooku sa od konca júna šíri príspevok Slováka Petra, v ktorom tvrdí, že nemecká TV strašila ľudí zábermi z nemocnice, pritom používala na nemocničnom lôžku figurínu. Pri troche racionálneho uvažovania vám príde divné, prečo bola na záberoch figurína a nie človek, prípadne aspoň narafičený zamestnanec  z nemocnice. Dôvod? Nikoho narafičiť nemuseli. Žiadne sprisahanie a ani podvod na ľudí, ako sa snaží príspevok evokovať vo verejnosti, sa nekoná.

Strašenie ľudí vraj, nemecká TV, figurína na lôžku

inzercia:

Nekoná sa nič z toho, čo tak konšpirátori obľubujú a radi si vymyslia. Všetko to, čo je uvedené pri fotografiách je len zhlukom pár viet bez logiky, ktoré majú rozvíriť emócie ľudí odmietajúcich čokoľvek oficiálne. Spomína sa BILD a údajný článok o odhalení podvodu, ale odkaz na tento článok už nie je. Príspevok na Facebooku ďalej tvrdí niečo o vodcoch v USA a EÚ, či povinnom očkovaní. Niečo skrátka mix myšlienok bez ladu a skladu. Dostatočne buričských, pretože ľudia reagujú.

Zábery nie sú „fake“ ale pochádzajú zo školiaceho pracoviska pre lekárov, nie z „nemeckej TV“ na strašenie ľudí.

Celý blud je pritom postavený na skutočných záberoch skutočnej figuríny. ALE! Figurína je prezentovaná ako nástroj cvičenia a školenia špecialistov, aby vedeli ovládať prístroje. Nikto nepopiera, že neexistujú pacienti. Tých je dosť. Figurína na záberoch je technologický prístroj so senzormi, ktorý umožňuje lekárom simulovať správanie ľudského organizmu a „komunikovať“ s prístrojmi.  Skutočné pôvodné video, nie výmysly o nemeckej TV, pochádza z denníka WELT a prikladáme ho nižšie. Vo videu je jasne uvádzané, že ide o školiace pracovisko, nie o snahu klamať a strašiť ľudí. Hlúposti šíriť áno, strašiť ľudí týmito hlúposťami tiež, ale venovať pozornosť pravde,  to je už menej zaujímavé.

Prosíme, nepridávajte sa medzi tých, čo bezhlavo šíria každú hlúposť s bojovnou náladou. Zväčša tie hlúposti, ktoré nie sú schopné uvádzať skutočné zdroje obrázkov a musí ich vyvracať niekto iný, aj tak končia. S nálepkou HOAX.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *