Herečka Jaroslava Obrmaierová vraj dnes ráno zomrela

Herečka Jaroslava Obrmaierová vraj dnes ráno zomrela
4.5 (90%) 4 hlas[ov]

Falošný vírusovo šírený príspevok na nástenkách Facebooku v profilovkách aj na stránkach rôznych organizácií hlásila ešte včera, že Jaromír Jágr zemřel. Dnes hlási, že zomrela česká herečka Jaroslava Obermaierová známa zo seriálu Ulice, alebo z Kameňáku a rôznych rozprávok zväčša v úlohe chůvičky, alebo “pani mámy”. Vírus, ktorý zneužil jej meno a fotografiu informuje len o tom, že zomrela. Typický prípad naláka na návštevu stránok, kde je nafingovaný text, ale už žiadna zmienka o smrti. Jediná zmienka je na vírusovo šírenom príspevku. Cieľové stránky obsahujú odporný neprehľadný obsah. Falošný magazín s niekoľko stranovo rozdeleným obsahom zobrazuje reklamu a vytvára tak vysokú šancu na kliknutie. V konečnom dôsledku tak stránky zarobia nemalé peniaze na reklame.

herecka-zemrela-obermaierova

Kontaktovali sme Sklik s tým, že ich klient vytvára riziko, pri ktorom ľudia klikajú na reklamy nechtiac a bez zámeru na ne klikať.

Odporúčanie:
Nereagujte na žiadne hlásenia o smrti, keď nejde o známy alebo reálny magazín. Vírusovo šírený falošný príspevok má jedinú úlohu, umelo nahnať čo najviac ľudí na falošné stránky, aby tam zobrazovaná reklama mohla namerať návštevníkov, kliknutia vytvoriť zisk a autor celého projektu tak mohol bez námahy zarobiť nemalé peniaze. Neverte ani správam o smrti Jaromíra Jágra. Úbohosť a grázlovina je vôbec zneužívať smrť niekoho na vlastný zisk, pritom daný človek žije a do hrobu sa nechystá. Aj proti takémuto svinstvu žiaľ musíme čeliť a proti takémuto svinstvu aj bojovať. Vzhľadom na ignoráciu takýchto špekulantov zo strany zákonov a polície je takéto počínanie beztrestné. Hnus. A debilita. Otázkou času je, kedy sa podobný kretén objaví aj na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.