HOAXInternetové podvody

Herečka Jaroslava Obrmaierová vraj dnes ráno zomrela

Herečka Jaroslava Obrmaierová vraj dnes ráno zomrela
4.5 (90%) 4 hlas[ov]

Falošný vírusovo šírený príspevok na nástenkách Facebooku v profilovkách aj na stránkach rôznych organizácií hlásila ešte včera, že Jaromír Jágr zemřel. Dnes hlási, že zomrela česká herečka Jaroslava Obermaierová známa zo seriálu Ulice, alebo z Kameňáku a rôznych rozprávok zväčša v úlohe chůvičky, alebo “pani mámy”. Vírus, ktorý zneužil jej meno a fotografiu informuje len o tom, že zomrela. Typický prípad naláka na návštevu stránok, kde je nafingovaný text, ale už žiadna zmienka o smrti. Jediná zmienka je na vírusovo šírenom príspevku. Cieľové stránky obsahujú odporný neprehľadný obsah. Falošný magazín s niekoľko stranovo rozdeleným obsahom zobrazuje reklamu a vytvára tak vysokú šancu na kliknutie. V konečnom dôsledku tak stránky zarobia nemalé peniaze na reklame.

herecka-zemrela-obermaierova

inzercia:

Kontaktovali sme Sklik s tým, že ich klient vytvára riziko, pri ktorom ľudia klikajú na reklamy nechtiac a bez zámeru na ne klikať.

Odporúčanie:
Nereagujte na žiadne hlásenia o smrti, keď nejde o známy alebo reálny magazín. Vírusovo šírený falošný príspevok má jedinú úlohu, umelo nahnať čo najviac ľudí na falošné stránky, aby tam zobrazovaná reklama mohla namerať návštevníkov, kliknutia vytvoriť zisk a autor celého projektu tak mohol bez námahy zarobiť nemalé peniaze. Neverte ani správam o smrti Jaromíra Jágra. Úbohosť a grázlovina je vôbec zneužívať smrť niekoho na vlastný zisk, pritom daný človek žije a do hrobu sa nechystá. Aj proti takémuto svinstvu žiaľ musíme čeliť a proti takémuto svinstvu aj bojovať. Vzhľadom na ignoráciu takýchto špekulantov zo strany zákonov a polície je takéto počínanie beztrestné. Hnus. A debilita. Otázkou času je, kedy sa podobný kretén objaví aj na Slovensku.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené