HOAX

Internetové podvody, klamstvá a špina

Falošný vírusovo šírený príspevok na nástenkách Facebooku v profilovkách aj na stránkach rôznych organizácií hlásila ešte včera, že Jaromír Jágr zemřel. Dnes hlási, že... Herečka Jaroslava Obrmaierová vraj dnes ráno zomrela
Ohodnoťte článok

Falošný vírusovo šírený príspevok na nástenkách Facebooku v profilovkách aj na stránkach rôznych organizácií hlásila ešte včera, že Jaromír Jágr zemřel. Dnes hlási, že zomrela česká herečka Jaroslava Obermaierová známa zo seriálu Ulice, alebo z Kameňáku a rôznych rozprávok zväčša v úlohe chůvičky, alebo “pani mámy”. Vírus, ktorý zneužil jej meno a fotografiu informuje len o tom, že zomrela. Typický prípad naláka na návštevu stránok, kde je nafingovaný text, ale už žiadna zmienka o smrti. Jediná zmienka je na vírusovo šírenom príspevku. Cieľové stránky obsahujú odporný neprehľadný obsah. Falošný magazín s niekoľko stranovo rozdeleným obsahom zobrazuje reklamu a vytvára tak vysokú šancu na kliknutie. V konečnom dôsledku tak stránky zarobia nemalé peniaze na reklame.

herecka-zemrela-obermaierova

Kontaktovali sme Sklik s tým, že ich klient vytvára riziko, pri ktorom ľudia klikajú na reklamy nechtiac a bez zámeru na ne klikať.

Odporúčanie:
Nereagujte na žiadne hlásenia o smrti, keď nejde o známy alebo reálny magazín. Vírusovo šírený falošný príspevok má jedinú úlohu, umelo nahnať čo najviac ľudí na falošné stránky, aby tam zobrazovaná reklama mohla namerať návštevníkov, kliknutia vytvoriť zisk a autor celého projektu tak mohol bez námahy zarobiť nemalé peniaze. Neverte ani správam o smrti Jaromíra Jágra. Úbohosť a grázlovina je vôbec zneužívať smrť niekoho na vlastný zisk, pritom daný človek žije a do hrobu sa nechystá. Aj proti takémuto svinstvu žiaľ musíme čeliť a proti takémuto svinstvu aj bojovať. Vzhľadom na ignoráciu takýchto špekulantov zo strany zákonov a polície je takéto počínanie beztrestné. Hnus. A debilita. Otázkou času je, kedy sa podobný kretén objaví aj na Slovensku.

žiadosť o spoluprácu