Pozor na podvodný web novinkykazdyden.com a Forskolin

Ohodnoťte článok

Nechutné podvodné stránky novinkykazdyden.com/zdravie/forskolin-wdt-111-by/ a http://novinkykazdyden.com/zdravie/forskolin/ zároveň už sú propagované aj zo strany webnoviny.sk. Sme tým zaskočení, doteraz sme si webnoviny.sk ani nevšimli. Lákajú na tablety Green Coffe, ale aj na prípravok Forskolin. Oba výrobky možno v iných verziách majú nejaký účinok, ale aký účinok môžu mať stránky, ktoré sa vás snažia oklamať pomocou podvodu? Stále rovnaká sieť s akou máme na Slovensku roztrhnuté vrece a vo veľkom ho podporujú Centrum.sk, Cas.sk a Azet.sk. Dnes už aj Webnoviny.sk.

Webnoviny podvod

Po zálohovaní reklamy a cieľových stránok sa im veľmi venovať nebudeme. Ide totiž o stále rovnaký prípad, o ktorom píšeme už v 45. článku, a v 2. článku venovanom prípravku s menom Forskolin. Účelom tohto článku je upozorniť na ďalšiu reklamu, ktorá tvorí riziko straty nemalej sumy peňazí. Zároveň sme nútení odôvodniť označenie “podvodný web” na základe reálnych skutočnosti.

Obhajoba označenia “podvodný web”

 • fotografie žien sú kradnuté z iných stránok.
 • stránky vytvárajú identity ľudí, ktorí neexistujú
 • stránky uvádzajú, že dané ženy sú zo Slovenska, pochádzajú z rôznych krajín a žiadna nie je v skutočnosti zo Slovenska
 • stránky majú viacero jazykových verzií a v každom štáte je daná fotografia označená s iným menom a iným mestom, kde býva. Niektoré fotografie sa používajú na iných podvodných stránkach s iným prípravkom. Demencia sa nedokáže rozhodnúť, či daného človeka zneužije na podporu jedného falošného prípravku, alebo rovno troch. Neschudla však vďaka ani jednému z týchto prípravkov, keďže fotografie pochádzajú často zo stránok, kde sa ľudia pochvália schudnutím pomocou vlastnej driny a zmeny stravovania.
 • komentáre nefungujú, sú fingované. Na rôznych stránkach sú podobné, mená sú vymyslené.
 • dátum vydania komentárov sa posúva tak, aby každý deň vyzerali aktuálne.
 • stránky predávajú, ale nezverejňujú plné znenie a obchodné podmienky, aké prikazuje zákon. Stránky neposkytujú údaje o IČO, DIČ, čiže si ani nemôžu dovoliť predávať tovar.
 • tovar je konzumný, čiže doplnok výživy. Vy naozaj dáte do úst čokoľvek? Aj keby to malo byť od akéhokoľvek podvodníka? V prípade otravy, alebo poškodenia pečene sa obrátite na….. na koho?
 • skutočné recenzie a skúsenosti o konkrétnom výrobku naozaj nenájdete. Všetky, ku ktorým sa dostanete, sú narafičené a nasmerované sem.
 • bannery sú podvodné, lákajú na niečo, čo sa v cieli nedozviete. Preto veľký pozor na dôveru.
 • magazín, kam sa dostanete (cieľ), je falošný. Nejde o magazín. Odkliky na položky v menu nefungujú. Stránky sú čisto nafingované. Nemajú reálnu redakciu, nemajú absolútne žiadne pozadie.

Pre menej chápavých: článok nie je namierený voči webnoviny.sk, ale informuje o tom, že tieto bannery sa začali zobrazovať na portáli webnoviny.sk. Za obsah plôch nesie plnú zodpovednosť prevádzkovateľ plôch a prevádzkovateľ doménového miesta, priestoru. Čiže webnoviny.sk. Spomína sa tu teda plným právom, pretože Webnoviny.sk predstavujú na svojom priestore – na svojich plochách tento text, slogany, obrázky, fotografie a smerujú na podvodné stránky.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Tomáš Šalmon

Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.