Sociálne siete

Chcete tentoraz pomôcť vy nám? Toto nám pomôže!

Ohodnoťte článok

Narazili ste na podvodné bannery, podviedli vás, zdá sa vám na internete podozrivá nejaká činnosť, alebo sa nemôžete pozerať na podvodné praktiky niektorých firiem? Snažíme sa pozrieť na každý takýto prípad, prejsť ho, zhodnotiť a pokiaľ nájdeme prvky a indície, ktoré potvrdzujú nekalé praktiky a podvodné správanie, pri troche voľného času sa problémom venujeme. Chce to však nesmierne úsilie neustále odpovedať mnohým fanúšikom týchto stránok, mnohým poškodeným a vôbec pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Aj my sami však už svojho času nevládzeme. Nechceme však, aby niektoré z vašich upozornení boli nepovšimnuté. Preto by sme radi upozornili na možnosť ako upozorniť aj ostatných, prípadne ako môžete vy pomôcť nám.

Sme na Facebooku – pripojte sa

Sme na Facebooku. Tvoríme súčasť stránok venovaných podvodníkom, na adrese https://www.facebook.com/varovania/ . Ak nám naozaj chcete pomôcť, veľkou pomocou je pre nás zdieľanie stránok a zdieľanie príspevkov. Toto potrebujeme. Dostať povedomie medzi ľudí? Mnohí sa k nám dostanú až po tom, čo si podvodný prípravok na chudnutie, falošné magnety na zlepšenie kondície, či zdravia, kúpia a príde im domov. Prípravok nemá slovenský návod a nedozviete sa ani to, že ste si v skutočnosti kúpili 150 gramov sódy bikarbóny za 70 EUR, hoci stojí 0,50 centov. Už niekoľko rokov HOAX funguje na princípe projektu, ktorý odhaľuje a upozorňuje na podvodné jednanie firiem dokonca s podporou veľkých slovenských značiek. Potrebuje však, aby sa našli ľudia, ktorí na problém upozornia skôr, ako sa bude týkať viacerých ľudí.

Nemusíte byť obeťou, stačí, keď k nám prídete a prečítate si s akou drzou trúfalosťou a s akou neuveriteľnou odvahou niektoré firmy kradnú fotografie z iných stránok, vytvárajú vymyslených ľudí, vymýšľajú informácie o údajných zázrakoch a lekároch, ktorí pritom nikdy neexistovali, rovnako ako ich školy a certifikáty. Toto všetko pre vás pripravujeme. Zároveň sa snažíme získať ďalší priestor, ktorý by na rovnaké podvody upozorňoval, no záujem nie je. Najmä ak nakupujúci, ktorí nakupujú na slovenských portáloch priestor pre týchto podvodníkov, platia naozaj dobre.

Buďte s nami, za čo sme nesmierne vďační
Pripojte sa preto na náš Facebook, komentujte niektoré prípady, informujte nás, čo sa vás týka, čo ste zažili, alebo čo ste naopak nezažili. Dajte nám vedieť viac o tom, čo vám prekáža, či ste videli podobné praktiky, alebo podvodné bannerové reklamy. Mrzí nás, že mnoho podvodov neustále vytvára nové a nové obete, ktoré neoverujú informácie pred nákupom prípravkov a “výhodných balení” zo stránok, ktoré pritom uvádzajú toľko podvodných informácií a vymyslených hlúpostí. V priemere 4x a týždeň sa nám darí odhaľovať nové a nové podvodné praktiky a portály. Žiaľ na toto nestačíme. Investované hodiny počas dňa do pátrania a hľadania nám netvoria žiaden zisk a hoci nám nikdy o peniaze nešlo, význam by nepochybne pre nás malo, keby sme obsah netvorili len pre 500 obetí rôznych zločinov, ale aj pár ďalších pri hľadaní skutočných informácií o daných výrobkoch, službách, emailoch, spamoch a ich pôvode. Nezabudnite preto, že sme na https://www.facebook.com/varovania/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Komentáre sú ukončené