Sociálne siete

Falošná stránka spotrebičov Beko s názvom BEKOO sľubuje nemožné

Falošná stránka spotrebičov Beko s názvom BEKOO sľubuje nemožné
5 (100%) 1 hlas[ov]

Celé roky to tu máme. Rovnaký scenár. Falošné facebook súťaže sľubujú spotrebiče zadarmo. Aj tento pán na holenie, zástupca podradnej primitívnej skupiny podvodníkov a predsa stále nedolapených. Stránka má jasný dátum vzniku včera, či predvčerom. Názvy nesedia, celé to smrdí a ľudia aj tak horlivo zdieľajú a šíria posolstvo podvodníka medzi svojimi priateľmi na vlastnom profile, ba neváhajú označovať priateľov s vidinou zisku niečoho cenného. Súťažná stránka BEKOO skrátka nie je v ničom iná od ostatných šialených súťaží, nereálnych sľubov a stránok bez pozadia a histórie.

BEKOO súťaž

inzercia:

Je presne rovnakým prasprostým podvodom, ktorý si vymýšľa príbeh o nadobudnutých spotrebičoch a cieľ je jednoduchý. Nalákať čo najviac dôverčivcov, hromadne im písať, že vyhrali a potom pár percent z nich len chytať do primitívnej, ale úspešnej pasce. Neustále a to upozorňujeme. V knihe (Ne)bezpečný internet je tomu venovaný rozsiahly priestor zámerne, aby sa prostredníctvom knihy mohlo dostať medzi ľudí aj niekoľko zásadných vlastostí a zásad, akými možno predchádzať úspešnosti týchto nebezpečných bludov. Bezúspešne.

Stránka BEKOO vám nedá nič, iba zoberie

Stránky BEKOO nemajú žiadnu chladničku. Jednotlivci k nám občas prídu a chcú sa hádať „čo ak je súťaž skutočná?“, alebo v jednom z posledných emailov stálo „Prečo im nedáte šancu? Čo ak naozaj chcú ľudí potešiť?“. Avšak na to, aby niekto mohol darovať podobný spotrebiče len tak chýba hlbší zmysel. Jednak fotografia stiahnutá z nejakého bazáru v Írsku z roku 2018 nie je spôsob, akým presvedčiť verejnosť, že neznámy Čech s pologramotným prejavom má doma sklad a má záujem nezištne na stránke, ktorá má dva dni, ponúkať charitu.

beko podvodná súťaž

Reálne tieto súťaže potom končia plačom najmä tých, ktorí naletia na celú podvodnú mašinériu údajného vyžrebovania, výhry a nutnosti prihlásiť sa o výhru.

  • TIP: Pred rovnakým podvodným šmejdom na Facebooku už varujú aj Poliaci.

Odporúčame nikdy nezdieľať a ani nekomentovať podobné súťaže. Zväčša ide o zahraničných páchateľov, ktorí komukoľvek z interakcií pod príspevkom píšu, že boli vyžrebovaní a je nutné splniť podmienky prevzatia výhry. Tu nastáva problém, keďže môžu žiadať čísla z karty, alebo tvrdiť niečo o druhej cene – finančnej výhre, ktorú chcú poslať na kartu. Na tento problém sme upozornili už toľko krát, že to už nie je zdravé. Opakovane sa mu venujú aj mnohé médiá, ktoré však stovky ľudí, občas až tisíce ignorujú, prípadne nepovažujú za aktuálne v konkrétnom danom prípade.

Postreh: čitateľka Ivana

Pomohli sme vám? Pomôžete vy nám?

V prípade záujmu o pomoc z vašej strany smerom k nám nám postačí naozaj málo. Mimo zdieľanie našich článkov nám pomáha ľubovoľný príspevok na "kávu" a chod stránok na nasledovné údaje:

Číslo účtu: SK84 8330 0000 0026 0029 5817
Dôležitý je variabilný symbol: 8188900864

Príspevok na "kávu" (v kaviarni pokojne v cene okolo 1 EURO) je v skutočnosti príspevok na chod stránok u webhostingovej spoločnosti. Ďakujeme za Vašu pomoc. Viac o podpore portálu nájdete v tomto článku.
QR platba donate, podpora HOAX.sk

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
1
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Komentáre sú ukončené