Falošná Instagramerka Emma Hronská premenovaná na Emitaylor666

Falošná Instagramerka Emma Hronská premenovaná na Emitaylor666
5 (100%) 1 hlas[ov]

Nedávno sme si predstavili Instagramerku Emmu Hronskú, ktorá pod falošným profilom a menom organizuje podvodné súťaže o iPhone a láka od ľudí peniaze. Neznámy páchateľ (nie páchateľka), ktorý si prostredníctvom podvodu nakupuje počítačové hry cez klamsto o overení výhercu cez platené SMS, to skúša s rovnakými ukradnutými fotografiami opäť a na novom mene. Všetko je identické, aj klamstvo o pôvode dievčaťa, o ktorom vieme, že na fotkách je v skutočnosti @ambergianna (toto je originál, odkiaľ páchateľ kradne fotografie a vydáva sa za slovenské dievča). Dnes sa prezentuje pod menom Emitaylor666. Kriste, to je mi teda krásne originálne meno. A znie tak slovensky.

EmiTaylor666 instagram

Ťažko zastaviteľný podvodník je napriek stopám, ktoré zanecháva, pre políciu nevystopovateľný. Aj preto sa mu darí klamať neustále ďalších a ďalších nepozorných ľudí, ktorí uveria jej (jeho) príbehu o výhre. Ľudia zaslepení faktom, že práve oni sa stali výhercami, uveria aj podivnostiam o overení výhercu. Prosíme o obozretnosť a osvetu. No naše prosby sú i tak zbytočné, keďže k nám denne príde znova niekoľko obetí. Neskoro.

Znova odporúčame podať okamžite trestné oznámenie a poskytnúť polícií všetky údaje, prepis komunikácie, mená, presné časy a dátumy správ. Ideálne je však spozornieť a overovať.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.