Sociálne siete

Falošná Instagramerka Emma Hronská premenovaná na Emitaylor666

Falošná Instagramerka Emma Hronská premenovaná na Emitaylor666
5 (100%) 1 hlas[ov]

Nedávno sme si predstavili Instagramerku Emmu Hronskú, ktorá pod falošným profilom a menom organizuje podvodné súťaže o iPhone a láka od ľudí peniaze. Neznámy páchateľ (nie páchateľka), ktorý si prostredníctvom podvodu nakupuje počítačové hry cez klamsto o overení výhercu cez platené SMS, to skúša s rovnakými ukradnutými fotografiami opäť a na novom mene. Všetko je identické, aj klamstvo o pôvode dievčaťa, o ktorom vieme, že na fotkách je v skutočnosti @ambergianna (toto je originál, odkiaľ páchateľ kradne fotografie a vydáva sa za slovenské dievča). Dnes sa prezentuje pod menom Emitaylor666. Kriste, to je mi teda krásne originálne meno. A znie tak slovensky.

EmiTaylor666 instagram

inzercia:

Ťažko zastaviteľný podvodník je napriek stopám, ktoré zanecháva, pre políciu nevystopovateľný. Aj preto sa mu darí klamať neustále ďalších a ďalších nepozorných ľudí, ktorí uveria jej (jeho) príbehu o výhre. Ľudia zaslepení faktom, že práve oni sa stali výhercami, uveria aj podivnostiam o overení výhercu. Prosíme o obozretnosť a osvetu. No naše prosby sú i tak zbytočné, keďže k nám denne príde znova niekoľko obetí. Neskoro.

Znova odporúčame podať okamžite trestné oznámenie a poskytnúť polícií všetky údaje, prepis komunikácie, mená, presné časy a dátumy správ. Ideálne je však spozornieť a overovať.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Komentáre sú ukončené