Internetové podvody

Black Mask ako krém na akné, nový internetový blud a podvodný web

Ohodnoťte článok

Doteraz sme mali prevažne výrobky namierené na dôchodcov a mladých mužov. Teraz sa internetom šíria podvodné falošné webstránky propagujúce Black Mask, kozmetiku pre mladých proti akné. Doteraz sme sa ešte nemali možnosť stretnúť s podvodníkmi a falošným webom namiereným na tak mladé publikum.

Falošný blog Black Mask

inzercia:

Black Mask je krém propagovaný na podvodných stránkach hrajúcich sa na blog mladej Veroniky. To, že je to poriadny fejk zistíte pomerne rýchlo.

Podvodné stránky predávajú Black Mask na akné

Na stránke sú fingované dátumy, podvodné informácie, kradnuté fotografie, vymyslené informácie, podvodné komentáre s rovnakými fotkami, aké už v minulosti kopírovalo množstvo iných podvodných stránok. Fotografie ľudí sú kradnuté v roku 2014 z ruskej sociálnej siete Vkontakte. Nič z toho, čo na stránke je, nie je pravda. Všetok materiál podchádza z Googlu. Slovenské stránky predávajúce “čiernu masku” na http://www.honeyworldnow.com/azqutpoleh/Black_Mask_SK_new/  sú naozaj zlý vtip. Na stránke nefunguje žiadna menu položka, nič. Odkliky na jej príspevky nefungujú a pravé nie sú ani sociálne siete. Dátumy vyzerajú, že sa posúvajú podľa toho, aký je deň.

Falošný blog a falošná Veronika

Samotné dievča, ktoré má byť Veronika, je v skutočnosti toľko krát zneužívané na rôzne pochybné predajné pokusy rôznych krémov, nepochybne jedného strojcu, sa nachádza na viacerých miestach súčasne. Všetko smeruje na rovnako podvodné stránky. Neverte im teda ani jediné slovo. Stačí nazrieť na nasledovné príklady stránok, ktoré ju používajú ako príklad účinkov, no v skutočnosti ich prípravky takéto účinky nemajú. Pôvod fotografie je ťažké vypátrať. Ešte nedávno krém, ktorý mal takýto úspech spôsobiť, nazývali stránky Carrot Mask.

  • https://vk.com/pages?oid=-46164031&p=%D0%9A%D0%B0%D0%BA%20%D1%8F%20%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%8C%20%D0%BE%D1%82%20%D0%BF%D1%80%D1%8B%D1%89%D0%B5%D0%B9%20%D0%B7%D0%B0%201%20%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8E
  • http://bloggerspot.name/1343/veronika-carrot/
  • http://m.showcase.dostavka2.me/blogs/mobile/CARROT%20MASK.html
  • http://lista.aridon.ru/carrotmask/horoshij-tonalmznik-dlya-problemnoj-kozhi.html

A pozor, zaujímavý príklad. Ak ste narazili na slovenské stránky, rovnaké fotografie, komentáre, stránky, blog, všetko sa v ruštine s ruskými menami nachádza na týchto stránkach. http://ria-aist.ru/5897-chernaya-maska-kupit-v-dobryanke.html, keďže je príkladom toho, ako krásna kópia je slovenská stránka. Fingovaní ľudia, nepravé názory a nakoniec nie je žiadna pravda, že nejaká Veronika prišla o akné vďaka tomuto zázraku.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené