Sociálne sieteSpam

Zmena pozadia na Facebooku je stále aktuálny podvod

Ohodnoťte článok

Červený Facebook

inzercia:
Zmena pozadia profilu na Facebooku nebolo nikdy ohlásené a nikdy v plánoch samotného Facebooku. Pokiaľ niekto prišiel so zmenou, tak jedine cez schopnosť prehliadača len vo vašom počítači nahradiť jednu farbu inou. S niečím podobným prišla naposledy znova po 8 mesiacoch ďalšia aplikácia, tentoraz u užívateľov prehliadača Chrome, ktorá sľubovala pozadie Facebooku na červeno a kde je nakoniec pravda?

Facebook RED profile
Plugin, ktorý po inštalácií do Google Chrome sľuboval zmenu pozadia na červeno spôsobil to, že získal ihneď prístup k heslám, k viacerým dátam, vo vašom mene ihneď začal spamovať priateľov a lákať ich taktiež na zmenu pozadia. Plugin s ponukou červenej farby pozadia sa už vo výbere inštalovateľných pluginov na stránkach Google Chrome nenachádza, no stále je hrozbou pre tých, čo ho majú vo svojom počítači nainštalovaný a pokúša sa ďalej šíriť. Spam a samotná aplikácia predstavuje bezpečnostnú hrozbu a preto je dobré sa ho čo najskôr zbaviť. Pomôcť by mali nasledovné kroky:

  • odhláste sa z akejkoľvek skupiny na facebooku, ktorá vás spája s možnosťou červeného profilu
  • prejdite do ponuky nástrojov a rozšírení v Google Chrome a odstráňte všetko, čo sa týkalo nového prídavku
  • zmažte všetky zmienky o tejto veci na Facebooku a kontaktujte aj priateľov, oboznámte ich o tomto probléme, prípadne nájdite článok o hrozbe, pokojne aj tento, pokiaľ nerozumejú, o čo vám ide. Vo vašom mene ste totiž posielali priateľom rôzne spamy, nie len o tomto plugine, ale aj iné. Mnohí na to mohli reagovať, alebo ste si ich tým mohli pohnevať.
  • zmeňte si heslo na Facebook až po odinštalovaní hrozby.
  • pamätajte, že zmena pozadia, ktorá nebude problémom a bude reálna sa neobjaví len tak z čista jasna. Určite ju nevytvorí niekto z vonka, pokiaľ samotný Facebook nepovie vo veci svoje vlastné “Áno”
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Sociálne siete

Komentáre sú ukončené