Internetové podvody

Pozor: Podvodný Zdravotnícky portál propaguje sérum GROW ULTRA

Pozor: Podvodný Zdravotnícky portál propaguje sérum GROW ULTRA
1 (20%) 3 hlas[ov]

Podvodný Zdravotnickyportal.sk pokračuje. Tentoraz vás chce nalákať na predaj cez podvodnú podstránku plnú drístov, výmyslov a hlúposti na tému vypadávanie vlasov a látku GrowUltra či GROW ULTRA. Podobné stránky existujú naozaj rôzne, používajú rovnakú stratégiu, no tentoraz, hoci ste na doméne zdravotnickyportal.sk, nemáte pôvodné logo, nedostanete sa sem nijako z hlavnej stránky, len cez konkrétnu reklamu niekde na webe.

vypadávajúce vlasy a podvodníci s GROW ULTRA

inzercia:

My sme sa sem dostali cez reklamu na PLUSKA.sk, ktorá využíva reklamnú sieť eTARGET.sk a cez ňu zobrazená plocha na stránku uvedenú nižšie ako LINK1, nachádzame stránky zamerané na ľudí po 40tke. Vek, kedy naozaj viacero ľudí trpí zhoršenou kvalitou vlasov, vlasového porastu a stretáva sa so šedinami. Sľuby, že sa dá vec napraviť a starnutie v oblasti hlavy obrátiť, tejto stránke naozaj môžu vyjsť. Aj menej podarené podvodné stránky skryté na falošnom zdravotníckom portáli majú totiž vysokú úspešnosť a mnoho obetí. Upozorňujeme, že aj tento prípad nemôže byť iný. Z nasledujúcich dôvodov.

Podvodný web propagujúci sérum GROW ULTRA má nasledujúce problémy:

 • Stránky sú falošné. Nejde o žiaden blog, nemajú ani dizajn, sú strohou textovou one page stránkou s umelým nereálnym obsahom. Fotografie sú posťahované z iných cudzích stránok.
 • Počet zhliadnutí stránky nie je reálny. Nijako nerastie.
 • Komentáre sú falošné, neujde o komentovací systém. Je to natvrdo nasadený text, ktorý kopíruje starý vzhľad Facebook komentárov. Nejde o skutočných ľudí. Fotografie sú nakradnuté v Rusku zo sociálnej siete VK.com, mená sú vymyslené.
 • Odkliky do archívu nefungujú, pretože žiaden archív neexistuj
 • Kontakt a meno autorky neexistuje

Predajný web Podporacentrum.com, ako LINK2

 • Na predajnom webe, kam sa dostanete po kliku navádzajúcom na predaj, nájdete mnoho nedostatkov. Mimo drísty a výmysly a nakradnuté fotografie z rôznych miest internetu, kde boli skôr ako tu
 • Uvedený prezentovaný odborník lekár Andrej Murín, ktorý prevádzkuje vlastnú ordináciu v Bratislave už 15 rokov nie len že neprevádzkuje žiadnu ordináciu, ani nie v Bratislave, ale on vôbec neexistuje. Fotografia je z fotobanky Shutterstock. Látka GrowUltra je tu propagovaná odborníkom, ktorý ani neexistuje.
 • Zákazníci, ktorí hovoria o úspechoch, pochádzajú v skutočnosti z reálnej kliniky a tá nemá absolútne nič spoločné s tým, čo sa prezentuje tu. Úspechy reálnej liečby sa prezentujú ako úspechy tohto výrobku s názvom GrowUltra
 • Pri pokuse odísť vám vybehne ceduľka, že máte čakať a len 15 minút bude platná zľava, inak vyprchne. Táto zľava je vám pritom počítaná, aj keď budete písať takýto článok ako my, celých 50 minút popri inej práci. Nie 15 minút, zavádzanie a nátlaková praktika. Psychologický nátlak umožní neuvážený rýchly nákup.
 • Záruka účinnosti je absurdná blbosť. Ide o akýsi vymyslený certifikát bez jedinej autority s neznámym podpisom. Nemysliteľné.
 • Objednávka porušuje viacero zákonov obchodného zákonníka. Kontakt je výsmech, identifikácia predajcu nikde, obchodné podmienky v súlade so zákonom nikde, reklamačný poriadok v súlade so zákonom tiež nikde. Absolútne zlyhanie, čo sa týka zákonnosti predaja a legality vôbec. Po stránke zavádzania, klamania a drzého zahrávania sa so zdravým ľudí ide o nebezpečnú praktiku, ktorú odporúčame každému poškodenému a podvedenému zákazníkovi nahlásiť na najbližšie policajné oddelenie z dôvodu podvodu a Obchodnej inšpekcii pre nepovolený predaj niečoho, k čomu zrejme zákazník nezíska ani právoplatný doklad o kúpe s faktúrou.

Upozornenie:

Neodporúčame návštevu nasledujúcich nebezpečných odkazov z vyššie uvedených dôvodov, zavádzania spotrebiteľa a klamania vôbec.

LINK1: https://zdravotnickyportal(bodka)sk/article/grow_sk/vyriesila-som-problem-vypadavania-vlasov

LINK2: https://sk.podporacentrum(bodka)com/promotion/grow_sk/krasne-vlasy-za-30-dni

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené