Internetové podvody

Varovanie: žiadne tajné bankovníctvo ani nový zákon o „legitímnosti“

Varovanie: žiadne tajné bankovníctvo ani nový zákon o „legitímnosti“
5 (100%) 2 hlas[ov]

Je to už niekoľko mesiacov čo sa na internete nachádzajú desiatky stránok, neustále sa zapínajú a vypínajú, prístupné sú len cez konkrétne adresy a informujú o novej legislatíve. O akomsi novom zákone a novom bankovníctve. Tvrdia niečo o tom, že nové zákony na Slovensku museli prijať legitímnosť tajného bankovníctva, ktorý prináša neuveriteľné zisky. V podstate akási práca na doma, pri ktorej získate veľký zisk. Tajný systém nejakého zárobku, ktorý mohol otriasť ekonomikou, no cez tieto stránky sa môžete dozviete, o čo vlastne ide a ako získať tie peniaze.

Blud akým je „tajné bankovníctvo“

Tajné bankovníctvo podvod

inzercia:
V realite však kliknete na reklamný banner, objaví sa stránka s fotografiou budovy Úradu vlády, na ktorom len nedávno šialenci chceli vyvaliť bránu, no tieto stránky hlásia práve niečo z podivných bludov o novom bankovníctve. Aké tajné bankovníctvo a ešte k tomu spojitosť s úradom vlády? Reálne sa však ocitnete na stránke plnej podvodných drístov o kryptomenách, spôsoboch zárobku a čítate o hlúpostiach, ku ktorým by nemal nikto odvahu sa priznávať vlastným menom. Nič z toho, č sa prezentuje na tomto podvodnom webe nemôžu pisatelia myslieť vážne. Laik možno pochopí, že zarobí závratné peniaze. Človek s trochou skúseností si ale povie, že je nemysliteľné, čo autor týchto textov v zlej slovenčine splieta.

Onen pochybný portál je v tomto prípade hytq.pro. Všetko, prvá aj druhá stránka, prelinky, rôzne podstránky, všetko je priamo na doméne hytq.pro.

Autor nie je zo Slovenska

Autor tohto podvodu, ktorý spomína tajné bankovníctvo, určite nie je zo Slovenska. Prezrádza to už samotná reklama, ktorá nás prekvapila v inzertnom priestore na jednom denníku. Podvodník, ktorý vytváral tento blud si pozrel, aké je platidlo na Slovensku zrejme na veľmi starej stránke a použil desaťkorunáčku s ešte bronzovým krížom z 10.-11. storočia nájdeným vo Veľkej Mači. Páchateľ a strojca podvodu si jednoducho myslel, že tým osloví slovenské publikum. No skôr ich zneistí ak rozmýšľajú, čo sa snaží autor grafiky desaťkorunáčkou povedať.

Tajné bankovníctvo podvod

Grafika samotná tvrdí niečo o budúcnosti, úsporách a podobne. Nevedno na čo sa snaží upozorniť, ak je celá podvodná. Do neznámeho systému láka pomocou nepravdivých informácií. Do tohto systému vás láka informáciou, kde zatajuje, že akékoľvek investovanie je riziko. O to viac, ak ide o investovanie cez pochybné systémy, ku ktorým sa viaže marketing hodný Paľa s čučom v ruke, čo sedí pod mostom. Odporúčame vyhýbať sa oblúkom podobným reklamám, nereagovať na falošné portály, ktoré prezentujú informácie o nových zákonoch, ktoré pritom neexistujú, žiadne sa neschválili a už vôbec nie o tom, čo píšu stránky.

Dotyčný link:  https://hytq.pro/land/crpt/tsr/v11/?tid=560931&cnt_id=sk_gg_hl02&ad=PSK_COIN_3&ac=GG4_SK_P&target=pluska.sk&placement=pluska.sk

Pomohli sme vám? Pomôžete vy nám?

V prípade záujmu o pomoc z vašej strany smerom k nám nám postačí naozaj málo. Mimo zdieľanie našich článkov nám pomáha ľubovoľný príspevok na "kávu" a chod stránok na nasledovné údaje:

Číslo účtu: SK84 8330 0000 0026 0029 5817
Dôležitý je variabilný symbol: 8188900864

Príspevok na "kávu" (v kaviarni pokojne v cene okolo 1 EURO) je v skutočnosti príspevok na chod stránok u webhostingovej spoločnosti. Ďakujeme za Vašu pomoc. Viac o podpore portálu nájdete v tomto článku.
QR platba donate, podpora HOAX.sk

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
1
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené