Internetové podvodyScamSociálne siete

Varovanie: Podozrivé súťaže na ZARABAJ SI chcú číslo vášho paušálu

Varovanie: Podozrivé súťaže na ZARABAJ SI chcú číslo vášho paušálu
5 (100%) 1 hlas[ov]

Len teraz sme vás upozornili na súťaže na Facebook stránke VYHRAJ DNES a z nich vedie nenápadná cesta na ďalšie Facebook stránky s podvodnými súťažami na stránke ZARABAJ SI. Tipovanie, stávkovanie a bohviečo ešte majú tieto stránky ponúkať, nie sú to hlavné, čo vám udrie do očí.

Zarabaj si

inzercia:

Hlavné je prevádzkovanie súťaží o drahé prístroje a produkty. Súťaže, ktoré vám reálne nedajú absolútne nič. Dôverčiví ľudia pritom dokážu prísť o nemalé peniaze. Ako sa totiž ľudia na stránke sťažujú, ide o vyžadovanie poslania akých si SMS. Podľa nás ide o praktiky popísané na tejto stránke v prípade, kedy súťaž podmieňujú zaslaním údajne len overujúcej SMS, ktorú nakoniec majú zaplatiť prevádzkovatelia súťaže, ale nedeje sa tak.

Prečo sa pýtajú, že máte paušál?

Ak máte paušál a pošlú vám potvrdzujúcu SMS, že adresa pre zaslanie výhry je pravá, ľahšie vám stiahnu peniaze z paušálu, ako z kreditu. Kým kreditný telefón v určitom čase stopne odoslanie SMS, pretože ju nemá z čoho uhradiť, paušál dokáže opakovane posielať spoplatnené SMS, ak jedna stojí 18,50 EUR. Dôvodom, prečo sa pýtajú na to, či máte paušál, je jednoducho možnosť okradnúť vás o čo najviac peňazí, pokojne aj cez 5 SMS za sebou.

Varovanie: nikdy nedávajte číslo niekomu a nepotvrdzujte žiadne kódy, či SMS na neznáme čísla neznámym službám. Žiaden kuriér, ani súťažný portál nepotrebuje overovať vašu adresu takýmto spôsobom. Odporúčame podať trestné oznámenie, vytlačiť si všetku komunikáciu, navádzanie na odoslanie SMS, prípadne všetky ďalšie údaje ako čas, znenie SMS, komunikácia navádzača a výpis z účtu o strhnutom kredite. Polícií nezabudnite uviesť presnú adresu stránok, ktoré sa tohto činu dopustili, profily. Na základe trestného stíhania je možné vyžiadať aj od prevádzkovateľa sociálnych sietí všetko potrebné.

 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené