Internetové podvody

Pozor! Prípravok Prostect a falošní lekári Ján Vratný a Michal Lúčny

Pozor! Prípravok Prostect a falošní lekári Ján Vratný a Michal Lúčny
3.78 (75.56%) 9 hlas[ov]

Pamätáte si ešte na podvodný Slovenský lekársky blog? Presne rovnaká stránka ale s iným názvom sa objavila tentoraz a láka na nákup lieku na prostatu Prostect, prípadne na ďalšie zdravotné komplikácie. Stránky sa nazývajú NEZÁVISLÝ INŠTITÚT ZDRAVIA. O niečom takom ste istotne nikdy nepočuli, nie je nikde registrovaný a ak už chce rozdávať v oblasti zdravotníctva rozumy, mal by mať nejakú právnu formu.

Nezávislý inštitút zdravia a podvodný Prostect

inzercia:

Nemá však nič. Ide o jasný čistý podvod presne ako v prípade lekárskeho blogu. Aj tu sa totiž objavujú falošné informácie, zmanipulovaný text, vymyslení neexistujúci falošní lekári a množstvo obsahu, ktorý vás má len presvedčiť na kúpu prípravku Prostect. Reálne mužom pomôcť nechce nikto.

Stránky NEZÁVISLÝ INŠTITÚT ZDRAVIA

Obsah, ktorý tieto stránky prezentujú, je odporný. Zavádza v každom jednom slove. Ak kliknete kdekoľvek na stránkach, neobjaví sa nič. Všetky odkazy vedú na nákup prípravku. Žiaden magazín a ani inštitút. Len jednoduchá jedna jediná stránka, ktorá vás má nalákať priamo na nákup prípravku, ktorý vám priamo na svojom webe aj predajú. Nič to, že porušujú viacero slovenských zákonov a celkom ignorujú Obchodný zákonník. Niekde nad komentármi sa dozviete, že LIEK PROSTECT využíva veľká časť opýtaných. Komentáre dole, to je snáď zlý vtip. Všetky fotografie drobných ľudí v kocke sú vykradnutý ruský VK.com a iné miesta. Všetky komentáre sú natvrdo nasadené v kóde pri spustení stránok a nejde za žiadnych okolností o žiadne komentáre. Stránkam chýba mechanizmus na správu a pridávanie komentárov. Všetko je zmanipulovaný obsah. To najhoršie ešte len príde.

Lekári, ktorí neexistujú, predávajú PROSTECT

Liek Prostect, ako ho sami na stránke uvádzajú, predávajú a propagujú lekári, ktorí nesú mená Ján Vratný, alebo Michal Lúčny. Veľmi obľúbené u zahraničných podvodníkov, používať na Slovensku mená z prídavných mien. AK sa pozrieme bližšie na prvého, podvodné stránky   http://abcmagazine.pro/azsemzftlp/TE_Healthcare_academy_Prostect_SK/? Ho uvádzajú ako: Jána Vratného. Ján Vratný a k nemu uvedený popis „Popredný urológ Nezávislého inštitútu zdravia. Vedúci urológ Nezávislého inštitútu zdravia, lekár, profesor. Aktívny člen Európskej rady urológov, prednášajúci profesor a chirurg pracujúci v Európe a USA.“ Vyznieva dôveryhodne. Ale.

Tento pán ale neexistuje. Nie len že inštitút je vymyslený, titul a miesto pôsobenia tiež, ale aj meno a identita ako taká. V skutočnosti je to bulharský lekár a fotografia zo stránok: https://www.24chasa.bg/zdrave/article/6165375

A druhý lekár sa má volať Michal Lúčny. Uvádzajú pri ňom nasledovné informácie „Doktor lekárskych vied, Atestovaný urológ, Profesijné skúsenosti – 43 rokov.“ Ibaže je to zrejme Rus. Na ruskej doméne, ale ukrajinský web, ktorý zavádza rovnakým spôsobom, zneužíva rovnakého pána na rovnakom podvodnom inštitúte. Pozrite si ho na adrese: http://tdyeasmx.1liveinternet.ru/  alebo tiež v tomto článku na GAZETA, kde je pravdepodobne umiestnený rovnaký článok: http://gazeta-nm.ru/prostodin-ot-prostatita-mnenie-urologov-o-lechenii-prostatita/,  keďže ale uvádzajú rovnaké klamstvá v rovnakej podobe, môže ísť o rovnakých autorov.

Túto istú tvár zneužili aj pri predaji tiež pochybného výrobku menom PANTOSAGAN, ktorý nemá s Petrom nič a slúži na podporu mužskej….  Tvár lekára na tejto stránke má presvedčiť, že všetko je pravdivé a pod dohľadom odborníkov. http://otricatelnueotzyvy.ru/pantosagan-otzyvy

Fotografie stránok umiestníme aj na Facebook.com/Varovania

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  2 Comments

  1. No fajn,takže my dóveryhodny pacienti sa dozvedáme aké podvody sa na nás páchaju.Práve som zaplatil 54 eur dve balenia plus 3 eurá za dopravu a dozviem sa,PODVOD.Mám obavu to otvoriť a užívať.Povie nám niekto či tie kvapky nie sú nebezpečné a čo to vlastne je za výrobok.Jedná sa o výž.doplnok Prostect vyrobca SR EN ISO 9001TUV THURINGEN GERMANIA.Za každé info vopred Ďakujem.

  2. Ahoj přátelé v SR. Jednoznačně musím potvrdit, že jde o jednu z dalších technik “šmejdů”, kteří byvše vyhnáni z různých rádoby předváděcích akcí se s pokrokem internetových technologií uchýlili k jiným metodám podvodů. V naší republice šíří podobné nesmysly např. stránka http://zdraviakrasa-24.cz/Prostect/bylinky-na-prostatu-Prostect-nr-3.htm, která kdykoli ji znovu otevřete nabízí “akční” slevu v rozmezí 45 minut!
   Zkusil jsem opakovaně během několika dnů po sobě – a hle, akce asi stále trvá – opět 45min! (přitom samozřejmě nutno chvátat – MNOŽSTVÍ OMEZENO!). Tak jsem zkusil využít podobné zbraně jako oni a zareagoval jsem. Obratem se mi ozvalo jejich “call” centrum, přes které jsem si vyžádal zaslat nějaké reference na mail, protože stejně jako u Vás všechny odkazy vedou buď na nákup produktu nebo na neexistující stránku. Mail mi pak přišel, v něm opět nic konkrétního. Odesilatel však již není anonymní, takže mám nyní alespoň záchytný bod, kam směřovat pozornost orgánů sledujících klamavé reklamy.
   Vřele doporučuji podobný postup i pro jiné případy.

  Komentáre sú ukončené