Pozor na tieto podvodné stránky na Facebooku a falošné súťaže

Ohodnoťte článok

Pamätáte si veľké množstvo varovaní na podvodné stránky na Facebooku s podvodnými súťažami a fingovanými hrami o produkty Apple? Hovoríte, že ste nikdy nevideli žiadne takéto stránky? Dnes vám predstavíme jedny, ktoré nesú všetky prvky podvodných stránok, zbierajú ľudí do veľkého počtu ako zástup poriadne veľkého počtu obetí podvodu. Aj vaši priatelia sa môžu pokojne nachádzať medzi nimi. Naleteli, pretože uverili vidine iPhone či iPadu zadarmo, či skôr presnejšie za jediné zdieľanie, alebo lajkovanie príspevku. Podvodné Facebook stránky, ktoré dlhodobo fungujú bez nejakého obmedzenia, zrušenia, či pomyselnej žiarovke nad hlavou niektorej z obetí, presnejšie desať tisíciek obetí.

Pozor na tieto stránky: https://www.facebook.com/pages/S%C3%BA%C5%A5a%C5%BEe-na-FB/497706836917822?ref=ts&fref=ts

Podvodné súťaže

Problémy na stránke tejto aj iných podobných:

  • neustále vyhlasujú súťaže o drahé lákavé produkty
  • víťaz súťaže nikdy nie je vyžrebovaný, ak áno, ide o fingovaný účet
  • obrázky sú pokradnuté z webu
  • vyžadovať zdieľanie a like je proti pravidlám samotného facebooku pri akejkoľvek súťaži
  • toto nie je žiadna súťaž, neexistuje žiaden sponzor a ani dôvod, prečo to takto funguje
  • všetko má jeden cieľ = nalákať čo najviac ľudí, ktorí neskôr podvodníkovi zarobia nemalé peniaze
  • nonsense, neexistuje jediná možnosť, aby takto mohla vôbec akákoľvek súťaž fungovať. Je potrebné otvoriť oči a nenechať na sebe zarábať.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.