Internetové podvody

Pozor na podvodný eshop adidas-justdoit.sk, tenisky ani odevy nekúpite

Pozor na podvodný eshop adidas-justdoit.sk, tenisky ani odevy nekúpite
4.5 (90%) 2 hlas[ov]

Just do it je slávny slogan značky Nike. Možno to podvodníci z falošného eshopu adidas-justdoit.sk nevedia, alebo len dúfajú, že o tom neviete vy sami. “Tak to sprav” vyzývajú, a vy aj spravíte. Objednáte si tovar, tenisky, alebo bundy na eshope, o ktorom v skutočnosti nič neviete. Stokrát opakujú rôzne články, niektorí informatici, aj stránky hoax.sk pravidlá, aké musia splniť eshopy, aby sme ich mohli považovať za eshopy a predsa títo podvodníci nemajú núdzu o zákazníkov. Ľudí, ktorí si nájdu podvodný eshop bez histórie a nakupujú v ňom. Ponuka mixujúca Adidas a Nike do jedného, hoci zobrazuje logo len pre ADIDAS, je tu v mnohom podozrivá.

Adidas Just Do It

inzercia:

adidas-justdoit.sk nie je skutočný eshop

Ak ste si nakúpili na eshope adidas-justdoit.sk, ktorý sa podobá na množstvo iných, pred ktorými už varujeme, peniaze z platobnej transakcie vám už nikto nevráti. Dokonca považujeme za riziko, že vôbec ste dali čísla z platobnej karty eshopu, ktorý nie je platobnou bránou. Čísla z platobnej karty nikdy nezadávame priamo do eshopu, ak nejde o významného predajcu s technologicky vyspelým systémom. Čísla zadať do Martinusu nie je to isté, ako ich zadať do webu, o ktorom netušíte vôbec nič.

Všetci podvodníci majú niečo spoločné:

 1. žiadne sídlo a prevádzkovateľa
 2. žiadne recenzie na heureka.sk ani podobných stránkach
 3. žiadne, alebo len tie najhoršie zmienky na fórach a v diskusiách, alebo na hoax.sk
 4. žiadne zrozumiteľné a jasné všeobecné obchodné podmienky s uvedením jasných informácií o tom, kto je predajca
 5. žiadne možnosti okamžitého kontaktu (email so schopnosťou na napísanú správu odpovedať, alebo telefón)

Tieto eshopy vždy lákajú na poštovné zadarmo, mnohé výhody, majú mnoho chýb v slovenčine, ale hlavne, nemajú žiadnu históriu. Vznikli nedávno, obsahom chcú zaujať a nalákať čo najviac ľudí. Teraz o nich napíšeme, no o pár dní si vytvoria nový eshop. Trestné oznámenie doteraz nikomu nepomohlo. Peniaze doteraz žiadna z obetí, ktoré sa s nami spájajú, nevideli.

TIP: chcete vedieť viac o falošných eshopoch? Prečítajte si (Ne)bezpečný internet

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *