Internetové podvody

Pozor na falošné recenzie a stránky na adrese informovanypacient.sk

Ohodnoťte článok

Od domény informovanypacient.sk by sme čakali, že budú magazínom s praktickými informáciami, alebo akokoľvek prínosné pre to, k čomu sa zaväzuje samotné jej znenie. V minulosti naozaj doména patrila ľuďom, ktorí zrejme mali podobné plány, no 14. februára 2019 sa podarilo túto doménu registrovať niekomu zo zahraničia a nasmerovať ju na severy linuxpl.com, čím trochu odkazujú na fakt, že do Poľska smeruje viacero nitiek a pojítok v rámci nášho čudovania sa, kde sa berú všetky tie podvodné stránky, ktoré si len myslia, že vedia po slovensky.

Informovaný pacient portál

inzercia:

Stránky informovanýpacient.sk v súčasnosti nevlastní žiadna skutočná agentúra, nepolitické a neziskové združenie, ani ich nevlastní nikto na Slovensku. Stali sa majetkom ľudí, ktorí na stránke vydávajú nepravdivý odpad, falošné informácie, ale hlavne falošné recenzie na látky a nebezpečné podvodné stránky. Viacero prípravkov ako Germitox, Denta Seal, Arthroneo, Prostero, Xtrazex, Atlant Gel, ktorým sme sa ešte nevenovali, ale hlavne rozsiahle podvodné mašinérie spojené s názvami ako PAPISTOP, MAGNETO 500 a ďalšie, ktoré sú známe nám, aj stovkám oklamaným ľuďom. Všetko na tejto stránke je zmanipulovaným klamstvom s príšernou slovenčinou. Hrá sa na recenzie, ale reálne nejde o recenzie.

To, čo stránky vydávajú za recenzie je hrubou užážkou poctivej práce akéhokoľvek iného recenzenta a redaktora, ktorý reálne prípravky a hodnotené látky hodnotí, analyzuje a správa sa k čitateľovi s úctou. Tieto falošné recenzie sa však neustále snažia veľkou vervou nanútiť svinstvo, klamstvá a látky podporené neexistujúcimi falošnými lekármi.

Podozrivé stránky aj z nasledujúcich dôvodov: 

Podozrivosť a nepravdivosť obsahu na tomto webe je podtrhnutá aj vzhľadom na nasledujúce fakty:

 • žiadna história webu a jeho obsahu, len rýchlozbúchaný balast
 • všetky smerovania vedú na podvodné stránky s podvodným predajom
 • žiaden prevádzkovateľ
 • žiaden kontakt a zodpovední, žiaden autor, profil, nič.
 • žiadna skutočná reklama, inzertný priestor, len priestor využívaný na propagáciu svinstva a smerovanie na falošné stránky, blogy a rôzne podivné miesta s množstvom podvodného obsahu.

Ruky preč. V žiadnom prípade neverte ničomu, čo sa na tejto stránke dočítate. Snaží sa vytvoriť dojem, že vám pomáha. Reálne však škodí a stránky tak považujeme za reálne nebezpečné. Pri hľadaní pravdy môžete na ne naraziť a môžu vytvoriť dojem, že kontorlované prípravky naozaj existujú a fungujú. Sú však rovnakého autora, ako stránky kam smerujú.

POSTREH -> ide o ďalší prípad snahy kúpiť doménu s históriou, kam sa ľudia naučili chodiť, aby na novom mieste stále získavali pôvodnú návštevnosť a pôvodné linky, ak na ne niekto pred rokmi smeroval v čase reálnej prevádzky. Podobný príklad je stránka Nemocnice s poliklinikou v Topoľčanoch,  nsptopolcany.sk, kde rovnako tak došlo k odkúpeniu domény na podvodné zavádzajúce účely.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
1
Milujem to
1
Nie som si istý
1
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené