Podvodné facebook súťaže podvodníci zrušili, objavia sa nové

Podvodné facebook súťaže podvodníci zrušili, objavia sa nové
4 (80%) 1 hlas[ov]

Dnes, 2. marca je možné povedať, že obe podvodné Facebook podvodné stránky s falošnými súťažami, boli zrušené samotným prevádzkovateľom. Súťaže, v ktorých ste sa mali priznať, či máte paušál len preto, aby vám vôbec mohli ukradnúť väčšiu sumu, ako je bežný kredit (bežne je kreditný telefón na malých sumách), síce možno skončili na dvoch stránkach, ale objaviť sa môžu kdekoľvek inde. Tento trend a vôbec jav podvodných SMS slúžiacich na overenie adresy, alebo potvrdenie doručenia, sa totiž objavil už minulý rok, kedy sme ho po prvý krát zaznamenali. Existuje vysoký predpoklad, že v nasledujúcich dňoch sa prejaví na celkom inej doméne v celkom inej podobe. Je viac než stopercentné, že pri vysokom zisku, ktorý stránky museli zaznamenať, zavoňal zisk oveľa viac.

Odporúčame aj do budúcnosti

V prípade, ak podávate trestné oznámenie, je dobré uvádzať presnú adresu pôvodných stránok. Plne zálohované podoby stránok sa dajú ešte dnes dohľadať v Cache Google vyhľadávača. Adresy podvodných stránok sú “https://www.facebook.com/zarabajsiii/” a “https://www.facebook.com/vyhrylosujeme“. Akákoľvek činnosť podvodníkov zaznamenáva dátovú stopu. IP adresa, rozhranie, počítač, jeho výbava. V rôznych podobách sa ukladajú dáta na Facebooku, prístupné pre políciu v prípade vyšetrovania. V akomkoľvek prípade podvodu je nevyhnutné uchovať presné snímky obrazovky, presné odkazy, mená, názvy a presné adresy stránok spolu s dátumom.

Tags:

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.