Pochybné praktikySociálne siete

Podvodné facebook súťaže podvodníci zrušili, objavia sa nové

Podvodné facebook súťaže podvodníci zrušili, objavia sa nové
4 (80%) 1 hlas[ov]

Dnes, 2. marca je možné povedať, že obe podvodné Facebook podvodné stránky s falošnými súťažami, boli zrušené samotným prevádzkovateľom. Súťaže, v ktorých ste sa mali priznať, či máte paušál len preto, aby vám vôbec mohli ukradnúť väčšiu sumu, ako je bežný kredit (bežne je kreditný telefón na malých sumách), síce možno skončili na dvoch stránkach, ale objaviť sa môžu kdekoľvek inde. Tento trend a vôbec jav podvodných SMS slúžiacich na overenie adresy, alebo potvrdenie doručenia, sa totiž objavil už minulý rok, kedy sme ho po prvý krát zaznamenali. Existuje vysoký predpoklad, že v nasledujúcich dňoch sa prejaví na celkom inej doméne v celkom inej podobe. Je viac než stopercentné, že pri vysokom zisku, ktorý stránky museli zaznamenať, zavoňal zisk oveľa viac.

Odporúčame aj do budúcnosti

V prípade, ak podávate trestné oznámenie, je dobré uvádzať presnú adresu pôvodných stránok. Plne zálohované podoby stránok sa dajú ešte dnes dohľadať v Cache Google vyhľadávača. Adresy podvodných stránok sú „https://www.facebook.com/zarabajsiii/“ a „https://www.facebook.com/vyhrylosujeme„. Akákoľvek činnosť podvodníkov zaznamenáva dátovú stopu. IP adresa, rozhranie, počítač, jeho výbava. V rôznych podobách sa ukladajú dáta na Facebooku, prístupné pre políciu v prípade vyšetrovania. V akomkoľvek prípade podvodu je nevyhnutné uchovať presné snímky obrazovky, presné odkazy, mená, názvy a presné adresy stránok spolu s dátumom.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené