Internetové podvodySociálne siete

Podvodné Facebook „page“ s názvom Camped a jej rozdávanie bazénov

Ohodnoťte článok

Na Facebooku denne narazíme na množstvo pochybných stránok, blogov, príspevkov, až sa nám zdá, že sa stáva liahňou tohto odporného sveta klamstiev, pretvárky a najmä živlov, ktoré sa nedokážu vpratať do kože. Zahraničný podvodný spam s akýmsi systémom na závratné zisky, ktorý sa medzi nami šíri ako vírus (hovorovo) vytvára stránky osobnostiam a vytvára aj fingované stránky ako je táto, ktorá s názvom Camped poskladanom s medzerami a cez špeciálne znaky v podstate zostáva stránkou, hoci dohľadať ju môže byť ťažšie. Vyzerá inak, zaujímavo, pretože iná znaková sada podporovaná v názvoch vytvorí vzhľadovo iný font.

Camped

inzercia:

Na tento konkrétny odpad, ktorému naletelo viac ako 2000 ľudí a dosiahol 4 000 zdieľaní, nás upozornil čitateľ Peter. Ani jemu sa nezdá akási zvláštna praktika. Vraj partner týchto stránok na Facebooku, nejaký dodávateľ alebo staviteľ bazénov, rozdáva bazény, ktoré boli niekde vystavené a jeden môže byť váš. To, že tieto snímky pochádzajú z nádherných pozemkov s výhľadom na more, tropické kúsky sveta a všeličo iné, už je vedľajšie.  Partner? Nevieme názov. Prevádzkovateľ webu? Nevieme názov. Podmienky tejto akože súťaže? Nič. Nikde nič. Žiadna reálna súťaž, žiadne jasné podmienky a najmä podvod. Pretože jeden z tých bazénov stále stojí a bude stáť, pretože je to snímka referencie z Portorika a ďalšie sú tiež z rôznych stránok, či fotobanky. Iný stavitelia. Skrátka nič, čomu by sme mohli dôverovať a považovať za reálne.

Úloha “Napíšte nám do komentára HOTOVO” je skvelý spôsob, ako hneď pisateľom odovzdať posolstvo cez automatické odpovede, ktoré sa dajú ľahko nastaviť. Napíšete hotovo a objaví sa nie výhra, ale podivná spleť hlúpo poskladanej translatorom vytvorenej slovenčiny. Po splnení úloh to jediné, čo sa môže stať je, že vás dotiahnu do rovnakej pasce, ako cez nedávny prípad známych osobností. Už nebude výhrou bazén, ale peňažná výhra, ale… neodporúčame za žiadnych okolností registrovať sa a vstupovať do týchto systémov. Vďaka ich neprehľadnosti a lákavosti prichádzajú Slováci o peniaze už niekoľko týždňov.

TOP 10 dôvodov, prečo ruky preč

 1. Stránka vznikla len 28. augusta 2020
 2. Žiaden skutočný obsah, vlastný
 3. žiadne sídlo a prevádzkovateľ
 4. žiadne jasné smerovanie
 5. podivný jazyk a úprava
 6. žiadne podmienky súťaže
 7. pokradnuté obrázky z iných stránok
 8. žiadna výhra. Len zneužívanie účtov, spamovanie ľudí podvodnými systémami a ohrozovaním ich platobných kariet a osobných údajov
 9. žiadna oficialita, len amaterizmus
 10. žiadne reakcie v pozadí, dohľadateľnosť renomé, referencii a celková neistota v tom, že v podstate ide o nikoho, čo nemá žiadnu cenu, nemá v rukách nič, no operuje aj tak
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *