Internetové podvodySpam

Podlý fingovaný spam vás láka na prácu na doma, no zaplatíte si

Ohodnoťte článok

To je teda drzosť. Spammer, ktorý sa nazval Tomáš z emailu „tomuv@e-mail.cz“, rozposiela emaily o tom, že výplatu už má na účte. Koho to zaujíma, že? V skutočnosti to nie je váš kamarát, ktorý sa chváli výplatou, ale drzý „nenápadný“ spam, ktorým sa naivne snaží oblbnúť verejnosť a náhodné obete tohto spamu. Snaží sa vyvolať pocit, že ide o zatúlaného kamaráta, alebo nejakého náhodného známeho z internetu, ktorý sa mu chváli, že vyskúšal systém zárobku, ktorý funguje. Neverte tomu, email spomína, že vymyslená postava Čecha Tomáše našla systém na zarábanie, ktorý naozaj platí. Niekto by tomu uveril, no ak príde tento spam na veľké množstvo emailov, vymyslených adries, a adresy použitých len pri registrácií stránok do vyhľadávačov, je jasné, že niekto si nechráni svoju databázu dostatočne, alebo ju zámerne predal na čiernom trhu.

Výplata na účte, podvod

inzercia:

Text spamu:
Jak jsem slíbil, reportuji, že přišla první výplata za to skládání reklamních propisek.
Vše dorazilo jak mělo, tedy žádnej strach a s chutí do toho 😉
Vydělal jsem za první měsíc 7500,- což na to že jsem to dělal jen o víkendech není vůbec zlý. A to se do toho zatím teprv dostávám.
Ještě připomínám ten odkaz: http://domaci-prace.main.cz/

Tom.

Hlavička emailu:
Received: from e-mail.cz (75.77.broadband2.iol.cz [83.208.77.75])
by mail.gigaserver.cz (GIGASERVER MAIL SERVER 10.4) with SMTP id 201310021545042190
for ; Wed, 02 Oct 2013 15:45:04 +0200
Received: from m6300 ([127.0.0.1]) by m6300 ([127.0.0.1]) with SMTPSVC;
Wed, 02 Oct 2013 15:45:04 +0200
Message-ID:
From: “=?utf-8?B?VG9tw6HFoa==?=”

Stránky samotné ponúkajú prácu na doma. Stále je to však o tom istom. Stovky služieb ponúkajú rovnaké činnosti. Pri takom veľkom počte firiem, čo ponúka lepenie obálok, skladanie guličkových pier, prepisovanie a výrobu plyšových hračiek, musíme mať svet zaplavený doslova týmito výrobkami. Očividne stránka láka na prácu, kde priamo ponúka aj výšku možného zárobku vždy so slovom „až“, čo je finta, ktorou sa pri spojení „až 5000 kč“ v skutočnosti jedná o „5 kč až 5000 kč“. To najhoršie vás však čaká pri prejavení záujmu o prácu. Ste zúfalá mamička, ktorá potrebuje nutne prácu aby prežila s dieťatkom sama doma a vyplnila čas, ktorý má keď bábo spí a reagujete. Lenže pozor, SMS je spoplatnená, ako inak, nemalou čiastkou. Pripravte si kredit vo výške 99 Kč s DPH. Cez SMS získate heslo, ktoré je dokonca časovo obmedzené. Náš predpoklad je, že tým získate prístup k reálnym ponukám, kde samotné vybavenie a získanie práce je ďalším procesom, ktorý vôbec nemusí byť jednoduchý. Vyhýbajte sa podobným systémom.

Odporúčanie:
Zatiaľ sa nám nepodarilo za 10 rokov hľadania reálne fungujúcej práce na doma týmto spôsobom nájsť jedinú spoločnosť, v ktorej by nebol zásadný háčik. Ušetrite si teda čas, peniaze a aj nervy. Ignorujte podobné služby a v prípade podobného spamu si ho chráňte zákonnou cestou prostredníctvom UOOU.cz, ktorá v tomto prípade vzhľadom na český spam a český email môže zakročiť.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené