TOP

(Ne)bezpečný internet súčasťou januárového edičného plánu Albatrosu

(Ne)bezpečný internet súčasťou januárového edičného plánu Albatrosu
5 (100%) 1 hlas[ov]

Kniha venovaná internetovým hrozbám, ktoré sa za posledné roky stihli objaviť na Slovensku a ku ktorým sme sa sami stihli dostať, je už čoskoro na pultoch predajní. Pôvodný dátum v novembri sa posunul na január. Avšak v čase, ktorý je menej hektický ako ten predvianočný. Knižka, ktorá bola dokončená vo februári 2020 pôvodne nebola poznačená koronavírusom a pandémiou. Nové udalosti si vyžiadali len minimum zásahov a aktualizácií. V januári sa tak predsa len objaví aktuálnejšia knižka, doplnená o niekoľko postrehov z leta.

knižné novinky albatros media január 2021

inzercia:

Aktuálne je už kniha súčasťou edičného plánu vydavateľstva Albatros a značky Lindeni.  Tešíme sa, že kniha dostáva tak krásny priestor a je jednou z hlavných vlajkových lodí, ktoré vyplávajú v januári do knižníc, kníhkupectiev, skladov, ale najmä do rúk vás – čitateľov.

Na čo sa môžete v knihe (Ne)bezpečný internet tešiť?

Je dielom mimoriadnej snahy priniesť knihu pochopiteľnú pre dieťa, mladého čitateľa, aj seniorov. Má naučiť, ako funguje internet, jednotlivé nástroje a upozorniť na to, ako vyzerajú hrozby. Ako fungujú podvodníci, ako sa vás môžu pokúsiť zneužiť. Najmä však prinesie návody, ako overovať, brániť sa a bojovať. Má byť poučením, pomocou, aj záchranou. Mohla by byť pomôckou pre učiteľov informatiky. Musí byť nástrojom pre pochopenie bezpečnosti a nebezpečnosti mnohých nástrojov v online priestore.

 • Pre čitateľa od 10 rokov do 99 rokov, pre rodičov, školy, aj podnikateľov
 • Venovaná téme počítačov a internetu, pohybu na internete a bezpečnosti
 • Počet strán: 292

Čo ďalšie zaujímavé sa v januári objaví?

Edičný plán, ktorý sa v článku spomína, môže potešiť hlavne mladú generáciu. Novinkami si môže najmenší čitateľ vyvážiť adrenalín z reality napätím z beletrie. Za pozornosť určite stojí Balada o hadoch a vtáčatkách. Ide o diel série Hry o život, ktorý nesie poradové číslo 0 (beletria). Na koronakrízu reaguje aj zaujímavá kniha Celkom (ne)obyčajné veci izolovanej doby – 19 príbehov z karantény od niekoľkých autorov, rôznych osobností a známych mien Slovenska. Ich pohľad na koronu, obmedzenia a život s rúškom na tvári je aj o optimizme a návodoch ako prežiť takéto obdobie (spoločenské čítanie). Zaujímavá môže byť aj kniha Vymakané telo o pláne na 12 týždňov, ako získať dokonalú postavu. Predsa len, Gaver Duffy, autor knihy, je bývalý vojak a dáva zabrať hercom v akčných úlohách, ak musia zmeniť svoju postavu na vypracovaných za veľmi krátky čas. Vydavateľ uvádza v rovnakom mesiaci aj mnoho noviniek pre detského čitateľa, medzi inými aj nový Tigrí tím.

Edičný plán Albatrosu

Počítačová literatúra pre „nepočítačových ľudí“

Počítačová literatúra bude teraz v prípade (Ne)bezpečného internetu ojedinelou záležitosťou. Napriek tomu, že spoločnosť potrebuje akútne zlepšiť počítačovú gramotnosť, v prvom rade je nevyhnutné naučiť ľudí tento typ literatúry čítať. Sami sme svedkami, že pri upozorňovaní na podvodníkov narážame na obete, ktoré sa k počítaču a internetu (napríklad aj v mobile) dostávajú bez toho, aby si prečítali akúkoľvek knihu, alebo čítali články o bezpečnosti na internete.

Toto vzdelanie chýba na školách, chýba pri zavádzaní internetu do mobilu. Kníh o tejto problematike je málo. Ak teda siahnete po (Ne)bezpečnom internete, urobte si radosť aj nepočítačovou knihou, možno niektorou zo spomínaných noviniek. Nepochybujeme, že bude ťažké z ničoho nič začať a už v prvých kapitolách čítať o tom, ako nebezpečné môžu byť obľúbené stránky a miesta. Niečo na vyváženie emócií nezaškodí, aj keď (Ne)bezpečný internet nie je nebezpečnou knihou. Práve naopak.

Pozrite si aj vy pripravované novinky na: https://www.albatrosmedia.sk/c/knizne-novinky/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:TOP

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *